Zdjęcie: CBA
Reklama

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali sześciu przedsiębiorców z województw lubelskiego i podkarpackiego. Dostaną zarzuty w sprawie fikcyjnych faktur VAT.

O zatrzymaniu przedsiębiorców w czwartek poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Doprowadzono ich od podkarpackiego oddziału Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie usłyszeli zarzuty oszustwa, poświadczenia nieprawdy w wystawianych fakturach i nierzetelnego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Z ustaleń CBA wynika, że przedsiębiorcy wprowadzali do obiegu faktury VAT za fikcyjny obrót towarów. CBA twierdzi też, że zatrzymane osoby wystawiały kolejne nierzetelne dokumenty księgowe, potwierdzające rzekomą sprzedaż nabytych wcześniej towarów.

– Przedmiotem “sprzedaży” były części samochodowe – twierdzi CBA.

Jak podała Prokuratura Krajowa, agenci Biura zatrzymali Krystiana P. Marka P. Przemysława R. Remigiusza S. Waldemara H. i Piotra W. Mieli oni wystawić łącznie kilkadziesiąt nierzetelnych dokumentów, opiewających na blisko 1,5 mln zł. Skarb Państwa miał na tym stracić ponad 250 tys. zł.

Jak twierdzi prokuratura, przedsiębiorcy bezpodstawnie uzyskali zwrot podatku VAT w wysokości od ponad 12 tys. do ponad 120 tys. zł. Po przesłuchaniu wszyscy zostali zwolnieni. Wobec przedsiębiorców zastosowano poręczenia majątkowe od 10 tys. do 30 tys. zł. Trzech z nich ma też dozór policji. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia. 

Do tej sprawy w grudniu 2018 grudnia zatrzymano już pięć osób. Pisaliśmy o tym TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. No a kiedy ich ustawią w dybach pod ratuszem na 4 doby aby zainteresowany mógł z bliska zobaczyc tych przedsiębiorców co ?
    A kiedy bedzie obcinanie ręki jak w średniowieczu aby znowu nie kradła , kiedy ich przegonią w skarpetkach po tych marmurach na
    3-go Maja
    Bo tak jeden gadał w 1989 że złodziei bedzie gonił a tu nic minęło
    30- lat i Pikuś żadnego jeszcze w naszym mieście innowacyjnie nie pogonili – no a teraz można od razu nad zalew do wybierania tego szlamu już by sie robota robiła ; O !

Comments are closed.