Zdjęcie: CBA
Reklama

Na kwotę miliona złotych sięga wartość fikcyjnych faktur, które wprowadzili do obrotu przedsiębiorcy z Podkarpacia i Śląska. Agenci CBA z Rzeszowa zatrzymali trzy osoby. 

O zatrzymaniu przedsiębiorców w środę poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według naszych nieoficjalnych źródeł, w ręce agentów rzeszowskiej delegatury CBA wpadło dwoje przedsiębiorców z Podkarpacia: kobieta, która zajmuje się organizowaniem imprez, oraz mężczyzna z sektora informatycznego. Na Śląsku zatrzymano przedsiębiorcę z branży budowlanej.  

– Wszyscy prowadząc działalność gospodarczą w różnych sektorach działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi wyłudzeniami podatku VAT poprzez wprowadzanie do obrotu faktur VAT poświadczających nieprawdę – podało CBA.

Z ustaleń CBA wynika, że zatrzymani przedsiębiorcy w latach 2014-2016 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące wykonywanie fikcyjnych usług. – Wartość fikcyjnych faktur wprowadzonych przez nich do obrotu sięga kwoty około miliona złotych – twierdzi CBA. 

Przedsiębiorcy usłyszą zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie. CBA przypomina, że zatrzymanie teraz trzech osób jest kolejną odsłoną wielowątkowego śledztwa, w którym zarzuty usłyszały 24 osoby, w tym były naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu Grzegorz P.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: