Zdjęcie: Materiały CBA
Reklama

Czterech biznesmenów, podejrzanych o wyłudzenia podatku VAT, zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie. W ich ręce wpadł także naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarosławiu.

Agenci CBA do akcji wkroczyli jednocześnie w dwóch miejscach w poniedziałek wieczorem. Pierwsze grupa realizacyjna CBA działała w hotelu w Łańcucie. – Czworo biznesmenów wzięło 40 tys. zł za wystawienie tzw. pustych faktur – poinformował Piotr Kaczorek z CBA. 

Agenci Biura zatrzymali “na gorąco” trzy kobiety i mężczyznę. Z ustaleń CBA wynika, że fikcyjne faktury VAT wystawione przez biznesmenów opiewają na kwotę blisko miliona złotych, ale mogło być ich znacznie więcej, a sam proceder “lewych” faktur funkcjonował  na większą skalę.

W tych samym czasie, gdy CBA zatrzymało czworo biznesmenów, druga grupa realizacyjna Biura na stacji paliw przy autostradzie A4 zatrzymała naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu. Szef skarbówki za 10 tys. zł rzekomo oferował roztoczenie swoistego “parasola ochronnego”.

– Za pieniądze gwarantował bezpieczeństwo w legalizowaniu przestępczego procederu służącego m.in. wyłudzeniom podatków i godzącego w interesy ekonomiczne państwa. Korzyść majątkowa miała być przekazywana comiesięcznie przez co najmniej kilka lat w formie czynszu za najem lokalu należącego do osoby bliskiej zatrzymanemu naczelnikowi – twierdzi Piotr Kaczorek. 

Śledztwo w obu tych sprawach nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie, gdzie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty. CBA zapowiada, że lista zatrzymanych może się wydłużyć.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

 1. 10 tys o tego, a od innych byznesmanów?
  ziarnko do ziarnka …

  nie sądzę, by ktoś, kto idzie na takie ryzyko “zadowolił się” tylko jednym źródłem przychodu
  w toku śledztwa pewnie wyjdzie…

 2. No prosze to ta Kasta co chciała godnie żyć- a kiedy ich przepędzą po 3-go Maja tak jak dawniej wieźli skazanych w objęcia Kata
  No bo pasuje te pyski zobaczyć-
  Aby zobaczyć jacy to Biznes kręcili .

 3. Ten naczelnik, to taki trochę gangster z gangu Olsena.
  Ryzykować 12 lat odsiadki za 10000 zł miesięcznie, ze czego jeszcze najpewniej odpalał dolę szwagrowi… Trochę słabo. Przekręcić 40 milionów, jak próbowano w KNF, to rozumiem, a nie jakieś drobniaki 😉
  Ale, jak mówi przysłowie, “kto nie ryzykuje ten w więzieniu nie siedzi” 😉

Comments are closed.