Uważajcie na stronę sklep-elektro24.pl. Oferuje sprzęt elektroniczny w bardzo atrakcyjnych cenach. Z zamówień się nie wywiązuje, a podpiera się rzeszowskim sklepem „Elektronika”.

[Not a valid template]

 

Są już pierwsze ofiary internetowych oszustów. W sobotę do sklepu „Elektronika” przy al. Powstańców Warszawy 26 w Rzeszowie zadzwonił pan Paweł, mieszkaniec Warszawy, który za pośrednictwem strony sklep-elektro24.pl zamówił telefon komórkowy Samsunga.

Ponad tydzień temu na podane na stronie konto przelał 1300 zł. Pieniądze, jak się okazało, wpłacił na konto nie w Rzeszowie, a w Szczecinie. Telefonu do tej pory nie zobaczył.

– Mężczyzna zadzwonił do nas z pytaniem, kiedy otrzyma telefon. Byłem zaskoczony, bo my w swojej ofercie telefonów nie mamy – mówi Grzegorz Konefał, przedstawiciel handlowy sklepu „Elektronika”.

Na stronie sklep-elektro24.pl w zakładce „informacja o sklepie” jest podane nazwisko Grzegorza Kuszareckiego, który jest właścicielem rzeszowskiego sklepu. Jest tam również prawdziwy adres „Elektronika”, oraz NIP, a nawet PESEL, co już powinno wzbudzić podejrzenia, że klienci sklepu mogą paść ofiarą oszustwa.

Oszuści używają REGON-u sklepu internetowego Neo24.pl. Na stronie nie ma telefonu, jest tylko adres e-mail, który obsługują oszuści.

Ktoś się podszywa

Co ważne, „Elektronik” nigdy nie prowadził i nie prowadzi sklepu internetowego. Oszuści w swojej „ofercie” mają konsole, tablety, telefony, komputery i karty pamięci. Te ostatnie to jedyny produkt, który „Elektronik” sprzedaje klientom. „Postaw na największą wydajność z darmową wysyłką. Wakacyjna promocja trwa” – reklamuje sklep nowego Apple iPhone 5s GoldSpec 16gb za jedyne 1519 zł.

Za 1289 zł można „kupić” konsolę Sony PS4 500gb, grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon PS4” za 189 zł. Na stronie są oferty tabletów (np. Samsung Galaxy Tab4 za 499 zł), telefonów renomowanych firm (Apple, Samsung, Nokia, HTC, Sony, MyPhone). Laptopy można kupić już za 899 zł (HP 250 HOW52EA). Są także ultrabooki, głośniki, kamery internetowe i pendrive’y. Za przesyłkę nie trzeba nic płacić.

– To oszustwo. Niczym takim nie handlujemy. Ktoś się pod nas podszywa! – alarmuje Grzegorz Konefał.

Po telefonie od mieszkańca Warszawy, pan Grzegorz o sprawie powiadomił policję. – Zależy mi, żeby policja jak najszybciej zamknęła tę stronę, aby kolejni ludzie nie padli ofiarą oszustów – mówi Konefał.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Czas ma ogromne znaczenie, bo tych, których kusi „oferta” sklep-elektro24.pl jest coraz więcej. W poniedziałek kolejni klienci zaczęli dzwonić do „Elektronika”, by się dowiedzieć czegoś więcej o internetowej „ofercie”. Przyszedł również klient, który pytał o telefon.

Magiczna liczba

Strona sklep-elektro24.pl na pierwszy rzut nie wygląda podejrzanie. Można się dowiedzieć, że istnieje od 2012 r., a w czerwcu ub. r. przekroczył „magiczną liczbę 500 000 zrealizowanych zamówień”. Oszuści twierdzą, że sklep ma własne centra logistyczne, a towar dostępny jest niby w magazynach w różnych częściach kraju.

Sklep zapewnia, że w Rzeszowie ma Punkt Wydań Osobistych, w którym klienci mogą odebrać zamówiony towar. Oszuści przekonują, że zespół sklep-elektro24.pl liczy obecnie ponad 50 osób.

„Sklep-Elektro24.pl jest zwycięzcą i laureatem wielu prestiżowych rankingów i nagród. Co roku udowadniamy, że jesteśmy liderem e-handlu w Polsce” – czytamy na stronie, którą mają uwiarygadniać m.in. logo „Dobrej Marki” za 2014 r. i „Laur Konsumenta” za 2010 r., a sklep istnieje podobno od… 2012 r.

Jest też regulamin sklepu oraz informacje o zwrotach i reklamacjach. Reklamacje można jednak składać wyłączenie na adres… „Elektronika” przy al. Powstańców Warszawy.

Naciągają klientów

Rzeszowski sklep na swoim Facebooku zamieścił komunikat ostrzegający przed oszustami. „W sieci pojawił się sklep internetowy, który naciąga klientów, podając się za naszą firmę. OŚWIADCZAMY, że nie prowadzimy sprzedaży internetowej i nie jesteśmy właścicielem sklepu internetowego www.sklep-elektro24.pl”.

Na Wykop.pl pojawiają się pytania o działalność strony sklep-elektro24.pl. „Myślicie że można im ufać?” – pyta jeden z internautów. „Nie można im ufać, to kolejny wałek, sklep fejk i konto na słupa. Wyślą ci pewnie cegłę”, „Wysyłają cebulę, nie polecam” – odpowiadają forumowicze.

Domena sklep-elektro24.pl została utworzona 22 czerwca br. Policja ustala, kto jest jej właścicielem. A prawdziwy adres internetowy rzeszowskiego sklepu to www.i-elektronika.eu

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama