Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Rzeszowskie Piwnice przyłączyły się do udziału w międzynarodowym projekcie „History Rocks” szwedzkiego zespołu Sabaton. W wybrane dni listopada będziecie mogli zobaczyć film „Wojna, która zakończy wszystkie wojny”.

Metalowy Sabaton we współpracy z Yarnhub Animation Studios stworzył 67-minutowy animowany film muzyczny „The War To End All Wars”. Opowiada historię o pierwszej wojnie światowej osadzoną w muzyce z najnowszego albumu Sabatonu o tym samym tytule.

Sabaton zapowiedział, że film udostępni za darmo muzeom na całym świecie. Szwedzka grupa twierdzi, że jej misją jest „ponowne wzbudzenie zainteresowania ludzi zwiedzaniem tych niesamowitych skarbów historii i prawdziwy kontakt z wydarzeniami z przeszłości”.

Sabaton wielokrotnie w swoich utworach odwoływał się do historycznych wydarzeń związanych z Polską i polskimi żołnierzami. Najbardziej znane utwory szwedzkiej grupy to: „Uprising”, „40:1” czy „In The Army Now”.  

Film „Wojna, która zakończy wszystkie wojny” będzie można zobaczyć także w Rzeszowskich Piwnicach. Są one jedną z ośmiu polskich instytucji, które wyświetlą produkcję grupy Sabaton, mającej w Polsce tysiące oddanych fanów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pierwszą projekcję filmu w Rzeszowskich Piwnicach zaplanowano w najbliższą niedzielę (5 listopada), o godz. 17:30. Kolejne 10 listopada (godz. 17:30), 11 listopada (godz. 14:00 i 16:00) i 12 listopada (godz. 17:30).

Film przeznaczony jest dla widzów powyżej 14. roku życia. Bilety kosztują 10 zł, można je kupić na stronie internetowej Rzeszowskich Piwnic i w kasie. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama