Rafał Huk, Bartłomiej Czubak i Grzegorz Majka wygrali stypendium pokrywające 100 procent czesnego przez I semestr studiów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zakończył się właśnie Finał Ponadgimnazjalnego Konkursu Informatycznego.

Uczniowie walczyli o stypendia pokrywające 100 i 50 proc. czesnego przez cały semestr studiów, ale także o atrakcyjne nagrody rzeczowe – głównie sprzęt elektroniczny. Łączna pula nagród wyniosła ok. 10 tys. zł.

– Do konkursu swoich reprezentantów zgłosiło kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z Podkarpacia. Do ścisłego finału zakwalifikowano prawie 50 uczniów. Ostatecznie nagrody przyznano sześciu uczestnikom – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Laureaci, którzy zajęli miejsca od I do III, otrzymali voucher uprawniający do 100 proc. zwolnienia z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów I stopnia na wybranym kierunku Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ (wartość każdej nagrody to 2500 zł) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Voucher ważny jest w roku zdania egzaminu maturalnego. Laureaci konkursu, którzy zajęli miejsca od IV do VI otrzymali voucher uprawniający do 50 proc. zwolnienia z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów I stopnia na wybranym Kierunku Wydziału Informatyki Stosowanej WSIiZ. Wartość każdej nagrody to 1250 zł.

Oto laureaci Ponadgimnazjalnego Konkursu Informatycznego:

I miejsce: Grzegorz Majka – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

II miejsce: Bartłomiej Czubak – Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie

III miejsce: Rafał Huk – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

IV miejsce: Wojciech Puzio – Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie

V miejsce: Piotr Buława – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku

VI miejsce: Mateusz Róg – Zespół Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama