Rzeszowskim siatkarkom Developresu nie udało się odwrócić stanu rywalizacji finału Tauron Ligi. We wtorek przegrały mecz z Chemikiem Police i cały finał 1-3.

Policzanki w czwartym meczu postawiły kropkę nad „i”. Choć tym razem mecz nie zakończył się tie-breakiem, emocji nie brakowało, a jedynie czwarty set był jednostronny. W inauguracyjnej partii przez długi czas trwała licytacja punkt za punkt i dopiero na finiszu policzanki udowodniły swoją wyższość, choć wcześniej przegrywały 14:17.

Developres w drugim secie ruszył do odrabiania strat i przez długi czas dyktował warunki. Świetnie spisywała się Van Ryk, która po pierwszym secie utykała, a grymas bólu nie schodził z twarzy. Mimo wysokiej przewagi Developres w końcówce ją roztrwonił i rywalki doprowadziły do remisu 23:23. Ostatnie słowo należało jednak do ekipy z Rzeszowa, a seta zamknęła atakiem Lazić.

Walka na dobre rozgorzała w partii numer trzy. Początkowo dominowały przyjezdne. Po ataku Lazić Developres wygrywał 11:8 i… oddał inicjatywę policzankom. Te zdobyły z rzędu pięć punktów w czym duża zasługa świetnie zagrywającej i nie mylącej się w kontrach Brakocević. Chemik wyszedł na prowadzenie i utrzymał go już do końca.

W IV secie dominacja policzanek z każdą kolejną akcją była już przygniatająca (4:1, 7:2, 12:5, 19:9). Developres nie był już w stanie odwrócić losów meczu i to Chemik mógł fetować kolejne mistrzostwo Polski, a siatkarki Developresu wróciły do Rzeszowa ze srebrnym medalem.

„Gratulacje dla Grupy Azoty Chemik Police. Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom oraz sponsorom za tak liczne wsparcie” – oświadczył Developres Rzeszów.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:15)

Chemik: Marlena Kowalewska, Olga Strantzali, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Martyna Łukasik, Sinead Jack Kisal – Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Paulina Bałdyga. Trener: Ferhat Akbas.

Developres: Marta Krajewska, Jelena Blagojević, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Kiera Van Ryk, Alexandra Lazić, Anna Stencel – Aleksandra Krzos (libero) oraz Juliette Fidon-Lebleu, Magdalena Grabka. Trener: Stephane Antiga.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3-1 dla Chemika.

Finał – wyniki:

– 10 kwietnia 2021: Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25:20, 29:31, 22:25, 25:22, 15:13),

– 13 kwietnia 2021: Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (21:25, 21:25, 25:22, 25:16, 15:13),

– 20 kwietnia 2021: Grupa Azoty Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:15).