Firma LPP otworzyła w Jasionce potężny magazyn. Ponad 5 tys. paczek na godzinę

Nawet 7 mln sztuk produktów może być składowanych w nowym magazynie firmy LPP, który uruchomiono w podrzeszowskiej Jasionce. 

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Gdańska spółka, która jest właścicielem znanych marek odzieżowych Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay, budowę magazynu rozpoczęła w styczniu 2022 roku. To nowy Fulfillment Center, który ma usprawnić LPP internetową sprzedaż do Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Ukrainy oraz krajów bałtyckich. Obiekt ma 69 tys. m kw. 

To ósmy magazyn LPP w Polsce. Swoje centra dystrybucyjne firma ma też w Pruszczu Gdańskim, Brześciu Kujawskim i Gdańsku oraz pięć magazynów do e-sprzedaży w Polsce i za granicą. Uruchomiony w Jasionce magazyn obsługuje do 100 tys. zamówień dziennie. 

Pomimo trudnej sytuacji geopolitycznej, obiekt został oddany do użytku zgodnie z harmonogramem i jest w pełni dostosowany do naszych potrzeb – podkreśla Kamil Kawałek, manager ds. rozwoju sieci logistycznej LPP Logistics.

W magazynie jest 7 linii taśmociągów. Zastosowane w nim rozwiązania sortujące można spotkać w dużych sortowniach kurierskich. Sorter rozprowadza paczki na poszczególne regiony, kraje czy firmy kurierskie z prędkością ponad 5 tys. paczek na godzinę. Paczki przemieszczają się na linii z prędkością aż 1,6 m na sekundę.

Obiekt na Podkarpaciu to największy, jak dotąd, magazyn typu Fulfillment Center w naszej sieci – mówi Sebastian Sołtys, wiceprezes LPP Logistics. Magazyn ma również skrócić czas dostaw produktów LPP, szczególnie gdy wzrasta liczba internetowych zamówień, jak choćby podczas Black Friday, czy wyprzedaży sezonowych i świątecznych. 

Budynek otoczono łąkami kwietnymi, nasadzeniami drzew i krzewów, a przestrzenie magazynowe w 30 procentach mają dostęp światła naturalnego. Specjalistyczne systemy obniżają zużycie wody w obiekcie o minimum 65 procent, magazyn ma komfortowe instalacje oświetleniowe, grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne.

Magazyn, na zlecenie LPP, wybudowała firma Panattoni, która jest liderem rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. – Międzynarodowy zasięg inwestycji w przyszłości przyciągnie kolejnych operatorów – przewiduje Marek Dobrzycki z Panattoni. LPP planuje w Jasionce także prowadzić działalność badawczo-rozwojową.

Spółka wcześniej zapowiadała, że w magazynie pracę znajdzie docelowo prawie 1000 osób. Aktualnie pracuje w nim 600 osób. – Nie przewidujemy w najbliższym czasie kolejnych rekrutacji – poinformowali nas przedstawiciele LPP. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama