Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowska firma MobiTouch jako jedyna z Podkarpacia została nominowana do prestiżowego wyróżnienia Mobile Trends Awards – ogólnopolskiej nagrody przyznawanej corocznie za najlepsze rozwiązania mobilne.

Spółka została wytypowana za aplikację przygotowaną dla Biura Podróży ITAKA i rywalizuje o pierwsze miejsce w kategorii m-commerce. Zwycięzców wyłoni kapituła konkursowa, pomóc mogą również głosy internautów.

Tegoroczne nagrody zostaną wręczone 8 marca w Krakowie, podczas uroczystej gali w trakcie Mobile Trends Conference – największej konferencji związanej z branżą mobile w Polsce. To już szósta edycja tego prestiżowego wydarzenia. Zwyciężyć mogą jedynie najlepsze z nominowanych projektów w każdej spośród dziesięciu kategorii.

W konkursie biorą udział firmy i instytucje z różnych branż,  które promują mobilność oraz wykorzystują ją w swojej działalności. Mowa tu m.in. o producentach aplikacji, portalach internetowych, agencjach reklamowych i interaktywnych oraz startupach.

Firma MobiTouch została nominowana w kategorii m-commerce za aplikację mobilną ITAKA – Wakacje i Hotele, która umożliwia szybkie i wygodne wyszukiwanie wczasów i wycieczek.

– Długo wspólnie pracowaliśmy nad tym, aby nasza aplikacja wyróżniała się na tle innych w branży turystycznej. Zależało nam, aby była nowatorska, wnosiła ciekawe rozwiązania, a jednocześnie była wygodna i łatwa w obsłudze – mówi Patryk Wodniak ze spółki ITAKA.

–  Nasz projekt umożliwia m.in. samodzielną rezerwację wczasów lub wycieczki, jak również wynajęcie samochodu z poziomu urządzenia. Priorytetem była personalizacja aplikacji do tego stopnia, aby stała się asystentem dla naszych klientów i podpowiadała im m.in. ostatnie wyszukiwania, czy też informowała o obniżkach cen w zapamiętanych wcześniej ofertach – dodaje Wodniak.

Jak informują autorzy aplikacji, trwają obecnie zaawansowane prace nad dalszym rozwojem projektu.

Dla firmy MobiTouch, która odpowiada za realizację aplikacji ITAKA – Wakacje i Hotele, to nie pierwsze wyróżnienie w plebiscycie Mobile Trends Awards. – Pierwszy raz zostaliśmy nominowani w 2013 roku. Wówczas konkurowaliśmy w kategorii gra mobilna. Ostatecznie, skończyło się na nominacji. W tym roku jednak rywalizujemy w kategorii m-commerce, która jest nam znacznie bliższa. – mówi Paweł Janda, prezes MobiTouch.

Pomimo tego, że firma istnieje od zaledwie czterech lat, już wcześniej zdobywała liczne prestiżowe nagrody w wielu konkursach, także w tych organizowanych m.in. przez Microsoft.

– Bardzo nas cieszą wszystkie osiągnięcia, a jednocześnie motywują do jeszcze cięższej pracy. Szczególnie wtedy gdy konkurujemy z najlepszymi w branży. Dla tak młodej firmy jak nasza, to spore wyróżnienie, szczególnie jeśli jesteśmy nominowani jako jedyni z Podkarpacia. To utwierdza mnie w przekonaniu, że nie jest istotne gdzie firma ma siedzibę, ważne jest to jacy ludzie w niej pracują i jak dobre rozwiązania proponuje – kontynuuje Janda.

Spółka zaczynała jako startup w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim, natomiast kapitał potrzebny na start uzyskała w ramach projektu „Inno Fund”, prowadzonego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji mobilnych na system iOS oraz Android. Obecnie współpracuje z wieloma znanymi firmami z Polski, a także rozpoczęła ekspansję na rynki zachodnie.

Wyniki Mobile Trends Awards poznamy już w na początku marca. Warto dodać, że w konkursie przyznawane są również dodatkowe punkty, za głosy internautów.

Aby zagłosować na aplikację ITAKA – Wakacje i Hotele stworzoną przez MobiTouch, wystarczy wejść na stronę 2017.mobiletrends.pl/mta/glosowanie, znaleźć firmę ITAKA wśród nominowanych firm (kategoria 5) i oddać na nią swój głos. Akcja trwa do 3 lutego br.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: