Fot. Monika Konopka / Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Na zdjęciu Franciszek Kosiorowski
Reklama

Smutna wiadomość. W wieku 69 lat w niedzielę, 26 stycznia, zmarł Franciszek Kosiorowski, były wiceprezydent Rzeszowa. 

Śmierć Franciszka Kosiorowskiego potwierdził w poniedziałek Urząd Miasta w Rzeszowie. – Informację na ten temat otrzymaliśmy w niedzielę wieczorem – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Przyczyną śmierci Kosiorowskiego był wylew. W środę z domu do szpitala zabrała go karetka pogotowia ratunkowego. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia Franciszka Kosiorowskiego, który w latach 2003-2005 był wiceprezydentem Rzeszowa.

Franciszek Kosiorowski przez większość część swojego życia zawodowego był związany z Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów w Rzeszowie – od 1992 roku. Stał na czele spółki. W 2003 r. prezydent Tadeusz Ferenc wziął go na swojego zastępcę, odpowiadał m.in. za budowę dróg. Po dwóch latach Kosiorowski stracił stanowisko. 

Później Franciszek Kosiorowski wrócił do MPDiM. Kilka lat temu stery firmy oddał swojemu synowi – Dariuszowi Kosiorowskiemu, który był prezesem MPDiM, a sam Franciszek Kosiorowski wiceprezesem spółki. 

Radio Rzeszów poinformowało, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę (29 stycznia) o godz. 14:30. Franciszek Kosiorowski zostanie pochowany na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama