Reklama

14-letnia Gabrysia z Rzeszowa i 12-letni Marcin dostali laptop, 3-letni Szymek koparkę na akumulator, 8-letni Karol konsolę Xbox Kinect z grami. Fundacja „Dziecięcia Fantazja” spełniła marzenia chorych dzieci z Podkarpacia.

[Not a valid template]

Marzenia czworga dzieci z spełniły się dzięki firmie „WARAN” K.M.A.G. Żebrakowscy.

Pierwszą marzycielką była 14-letnia Gabrysia z Rzeszowa. Gabrysia choruje na małopłytkowość przewlekłą. Leczy się ponad półtora roku. Na razie różne leki nie przynoszą efektów. Co miesiąc co najmniej tydzień dziewczynka spędza w szpitalu, w Krakowie. Gabrysia marzyła  o własnym laptopie, który umili jej czas spędzany w szpitalu i pomoże w nauce. Marzenie Gabrysi spełniło się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wraz z laptopem dziewczynka otrzymała torbę i gry oraz książki. Dla Gabrysi wizyta przedstawiciela fundacji była całkowitą niespodzianką, gdyż rodzice nie powiedzieli jej wcześniej o ustalonym spotkaniu. Dziewczynka nie mogła uwierzyć w swoje szczęście i bardzo się ucieszyła z fantastycznego prezentu gwiazdkowego.

Kolejnym marzycielem był niespełna 3-letni Szymon z Mikulic, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, pęcherzem neurogennym, niedowładem nóg i innymi wadami.  Najbardziej na świecie Szymek chciałby zacząć chodzić, niestety nie jest to na razie możliwe. Czeka go wieloletnia i nie wiadomo jak skuteczna rehabilitacja na drodze do samodzielności. Drugim marzeniem Szymka była  duża koparka na akumulator, którą mógłby sam prowadzić. Chłopiec uwielbia maszyny budowlane i samochody.  Dlatego poza wymarzoną koparką Szymonek dostał jeszcze super tor Hot Wheels i wiele innych samochodów, w tym zdalnie sterowany samochód terenowy, który sprawił mu wielką frajdę.

Następnie spełniło się marzenie 12-letniego Marcin z Bratkowic. Marcin choruje na raka. Pod koniec kwietnia 2013 r. zdiagnozowano u chłopca chłoniaka wielokomorkowego anaplastycznego, który zaatakował kości. Zmiany są w kręgosłupie, miednicy, łopatkach, żebrach i czaszce. Bardzo ciężko mu się poruszać, chłopiec cierpi nieustannie, a po chemii nogi bolą go jeszcze bardziej. Marcin bardzo lubi gry komputerowe. Największym marzeniem chłopca był laptop, który będzie mógł zabierać ze sobą do szpitala i grać w ulubione gry. Teraz będzie mógł zabierać nowy sprzęt do szpitala.

Komputer pomoże mu choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości, pozwoli uciec do świata gier i internetu. Marcin bardzo się ucieszył z gwiazdkowego prezentu. Wraz z rodzicami zrobił również fundacji niespodziankę podarowując z przeznaczeniem dla któregoś z podopiecznych teleskop, który otrzymał od rodziców, ale po dwóch razach oglądania księżyca zrezygnował z pasji astronoma.  Marcin bardzo się również ucieszył z otrzymanych książek.

Ostatnim marzycielem tego dnia był 8-letniego Karol z Żurawicy k. Rzeszowa, który choruje na anemię aplastyczną Fanconiego. Bardzo agresywna chemia wyniszczyła organizm chłopca. Chłopiec przeszedł bardzo ciężkie leczenie i chłopiec do dziś musi zmagać się z wieloma powikłaniami.  W lipcu 2013 r. Karol miał przeprowadzony przeszczep szpiku kostnego. Obecnie przyjmuje silne leki na podtrzymanie przeszczepu.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Karol niemal co tydzień jeździ do krakowskiego szpitala i spędza tam za każdym razem kilka dni. Będąc w szpitalu Karol poznał konsole telewizyjne. Chłopiec marzył o tym, żeby mieć w domu konsolę Xbox Kinect z grami. Po przeszczepie jeszcze długo nie będzie mógł kontaktować się z rówieśnikami. Gra na konsoli ze swoim rodzeństwem, 6-letnimi Julką i Konradem, będzie wspaniałą rozrywką i fantastyczną formą rehabilitacji dla Karola.  Świąteczne marzenie Karola było dla niego całkowitą niespodzianką. Dowiedział się o nim pół godziny przed wizytą przedstawiciela fundacji. Ale dzięki temu święta w Karola domu zaczęły się dzień wcześniej.  I to bardzo radośnie.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.

Fundację można wesprzeć:

– przez wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2 zł + vat. 2 zł z każdego smsa przekazane jest na działalność statutową fundacji, czyli spełnianie marzeń chorych dzieci

– przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego

– przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001

– „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu

– uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych

– polubieniem fanpage’u Fundacji: Facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: