Zdjęcie: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie
Reklama

„Puszka z puszki”. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie pomagają zwierzakom ze schroniska „Kundelek”.

Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej zbierają karmę dla zwierząt, które znalazły tymczasowe schronienie w rzeszowskim schronisku „Kundelek”. To akcja „Puszka z puszki”.

Od środy przy wejściu do Zakładu Karnego w Rzeszowie stoją kosze z wizerunkami psa i kota. Są one przeznaczone na karmę dla zwierzaków „Kundelka”.

– Zima jest dla wszystkich zwierząt czasem trudnym. W domach wielu funkcjonariuszy są psy i koty, które nie muszą martwić się o ciepły kąt i jedzenie. Także w pracy służbę z nami pełnią na co dzień psy, bez których wyczulonego węchu służba byłaby o wiele trudniejsza. One również mają zapewnione doskonałe warunki i opiekę, z tą medyczną włącznie – mówi mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik Okręgowej Służby Więziennej w Rzeszowie.

Niestety, nie wszystkie zwierzaki mają tyle szczęścia. – Wciąż jest mnóstwo psiaków i kotów, które czekają na swój dom. To właśnie niektórymi z nich opiekują się pracownicy schroniska. Każda osoba z dobrym sercem, a nasi funkcjonariusze bez wątpienia są takimi ludźmi, może pomóc – dodaje Wójtowicz. 

Zakład Karny w Rzeszowie współpracuje z „Kundelkiem” od wielu lat. Niejednokrotnie przekazywał schronisku zużyte koce i materiały do ocieplania kojców, a funkcjonariusze angażowali się w pomoc przebywającym tam zwierzętom.

– Do wybuchu pandemii w schronisku zatrudniona była również grupa skazanych, którzy pomagali w bieżących pracach. Niestety, pandemia i wszechobecne zasady reżimu sanitarnego sprawiły, że pomoc jest dużo trudniejsza – wyjaśnia rzecznik Wójtowicz.

Trudniejsza, ale nie niemożliwa. Teraz ci, którzy chcą wesprzeć „Kundelka”, mogą oddać karmę do specjalnych koszów. Akcję można też wspomóc finansowo, wrzucając datki do skarbonki. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma dla zwierzaków, która – wraz z tą zebraną do koszy – zostanie przekazana do schroniska początkiem lutego.

Zdjęcie: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

Oprac. (cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: