Reklama

Jak pogodzić życie rodzinne z zawodowym? Jak wydłużyć dobę? Co może zrobić mama dla swojego rozwoju zawodowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas seminarium w ramach akcji „Przewiń Studia”. Seminarium odbędzie się w środę Rzeszowie.

Seminarium „Studia, kariera, rodzicielstwo, czyli jak ogarnąć rzeczywistość?” odbędzie się w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury przy ul. Jagiellońskiej 24. Organizuje je Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, które prowadzi akcję „Przewiń Studia”, wspieraną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt jest próbą wygospodarowania w przestrzeni publicznej – miejsca i czasu dla rodziców oraz ich dzieci. Ma być także motorem do zmiany sposobu postrzegania studentów-rodziców przez społeczeństwo.

Podczas bezpłatnego seminarium odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem rodziców i przedstawicieli środowisk akademickich. Uczestnicy będą odpowiadać na pytania: Jak funkcjonuje współczesna mama? Jak wydłużyć dobę? Co może zrobić mama dla swojego rozwoju zawodowego? Co musiałoby się zmienić? Skąd czerpać inspirację do działania?

Czy mama na studiach to byt nieistniejący? Jak zrealizować projekt „Mama na studiach”? To kolejne pytania, na które organizatorzy postarają się odpowiedzieć, bazując na doświadczeniach Uniwersytetu Wrocławskiego. Agnieszka Wieszaczewska poprowadzi warsztaty „Bezpieczne maleństwo, czyli pozycje ratujące życie”.

– Zapraszamy studiujących rodziców, studentów, rodziców powracających na rynek pracy, przedstawicieli organizacji pozarządowych, środowisk akademickich oraz wszystkich zainteresowanych tematyką prób godzenia życia rodzinnego z rozwojem zawodowym i nauką – informuje Ilona Dusza Kowalska z akcji „Przewiń Studia”.

Celem spotkania jest inspirowanie i wspieranie rodziców, którzy poszukują odpowiedzi na wyzwania, jakie niesie ze sobą współczesne rodzicielstwo. Chodzi też o zebranie opinii i doświadczeń na temat rzeczywistych możliwości rozwoju zawodowego i naukowego z perspektywy osób będących rodzicami.

Organizatorzy zapewniają rodzicom opiekę nad dziećmi w trakcie spotkania. Rodzice proszeni są o potwierdzenie udziału w seminarium, by dopasować formę opieki do wieku dzieci. Należy pisać na adres: przewinstudia@gmail.com

Seminarium rozpoczyna się godz. 17:00 i potrwa dwie godziny. Wstęp wolny.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.