Tarnobrzeg stał się w weekend stolicą kobiecego futbolu. W sobotę IV Podkarpacki Festiwal Piłki Nożnej Kobiet zainaugurowała Marta Nawrocka, podkreślając rosnącą rolę piłki w życiu dziewcząt i kobiet. To było pierwsze oficjalne wystąpienie pierwszej damy RP, która zainaugurowała swoją publiczną działalność w nowej roli dwa tygodnie temu.
Uroczyste otwarcie odbyło się na stadionie w Tarnobrzegu z udziałem władz samorządowych, środowiska piłkarskiego i zaproszonych gości. Wydarzenie zainaugurowała Pierwsza Dama, podkreślając, że Festiwal to nie jednorazowa impreza, lecz element konsekwentnie budowanej infrastruktury i oferty dla dziewcząt grających w piłkę.
Marta Nawrocka zaznaczyła, że „to wyjątkowe wydarzenie pokazuje, jak pięknie rozwija się ta dyscyplina wśród pań”.
– Sport to nie tylko rywalizacja – to także przyjaźń, radość, wspólnota i ogromne emocje – zacytowała pierwszą damę Kancelaria Prezydenta RP na platformie X.
Marta Nawrocka do zawodniczek
– Futbol to nie tylko domena męska, to także wielka pasja kobiet – powiedziała pierwsza dama RP, zachęcając młode zawodniczki do odważnego sięgania po sportowe marzenia. Dziękowała również trenerom, rodzicom i nauczycielom WF-u za codzienne wsparcie, które „często przesądza o tym, czy dziewczynki zostają w sporcie na dłużej”.
Festiwal gromadzi zawodniczki w różnych kategoriach wiekowych – od najmłodszych po seniorki – dając im rywalizację na dobrym poziomie, ale też bezpieczną przestrzeń do nauki gry, integracji i budowania pewności siebie. Ideą wydarzenia jest zarówno sportowa rywalizacja, jak i promocja aktywności fizycznej wśród dziewcząt na Podkarpaciu.
fot. Łukasz Nowak, Prezydent Tarnobrzega /FBPatronat, organizacja i polityka
Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Kancelarii Prezydenta RP i pod patronatem Pierwszej Damy. Za stronę sportowo–organizacyjną odpowiada Podkarpacki Związek Piłki Nożnej wraz z lokalnymi partnerami i samorządami. Prezes związku Mieczysław Golba jest jednym z najbliższych współpracowników prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. Golba to również polityk, były poseł, a od trzech kadencji senator RP (w 2023 roku wybrany, tak jak wcześniej, z listy Prawa i Sprawiedliwości)
(red., PAP)
Czytaj więcej:
Zbliża się strajk rolniczy na Podkarpaciu. „Tegoroczne ceny skupu zbóż są nieakceptowalne”
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)










![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)