Zdjęcie: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Straż pożarna skontroluje stan techniczny całego budynku Galerii Rzeszów – takie polecenie wydała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Kontrola ma związek z ubiegłotygodniowym zdarzeniem na terenie centrum handlowego. W minioną niedzielę na pierwszym piętrze Galerii Rzeszów w sklepie odzieżowym “Szachownica” runął podwieszany sufit. 10 osób zostało rannych, z czego 9 trafiło do szpitala. Z galerii ewakuowano około 3000 osób, “Szachownicę” tymczasowo zamknięto. 

W tym tygodniu odbyło się posiedzenie wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego w Rzeszowie. Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, poinformowała, że na jej wniosek służby mają dokładnie sprawdzić stan techniczny całej Galerii Rzeszów.

Kontrolę techniczną ma przeprowadzić straż pożarna, a z kolei powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego zbada, czy nadchodzące wydarzenia w galerii mogą się odbywać bez przeszkód. Jednym z takich wydarzeń są 6. urodziny Galerii Rzeszów w kolejny weekend. 

Wciąż nie wiadomo, dlaczego w “Szachownicy” runął sufit. Bada to policja. Administracja Galerii Rzeszów wezwała wszystkich najemców centrum, by przeprowadzili inspekcję techniczną podwieszanych sufitów. To oni są odpowiedzialni za ich wykonanie i utrzymanie.

Przedstawiciele Galerii Rzeszów zapewnili, że zdarzenie sprzed tygodnia nie wpłynęło na bezpieczne funkcjonowanie całego obiektu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.