Zdjęcie: Screen shot KWP w Rzeszowie

Wystarczy zrobić 10 pompek, aby wesprzeć dzieci chore na rdzeniowy zanik mięśni. Do akcji #GaszynChallenge włączyła się Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

W piątek na placu przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 25 policjantów z Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Poddziału Kontrterrorystycznego w Rzeszowie robiło pompki w szczytnym celu w ramach akcji #GaszynChallenge.

– To akcja zainicjowana przez strażaków-ochotników z Gaszyna w Łódzkiem, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Zaczęło się od pomagania Wojtusiowi – chłopcu choremu na ciężką postać rdzeniowego zaniku mięśni – wyjaśnia nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie. 

Akcję kilka tygodni temu zainicjował Marcin Topór, strażak z OSP Gaszyn, który nagrał krótki filmik przedstawiający wyzwanie dla kolejnych jednostek strażaków-ochotników. 

Wyzwanie polegało na zrobieniu 10 pompek w ciągu 48 godzin od nominacji. Kto nie wykonał wyzwania, wpłacał na konto chorego chłopca 10 zł. Kto zrobił pompki, wpłacał minimum 5 zł. W krótkim czasie udało się uzbierać dla Wojtka 10 mln zł na eksperymentalną terapię genową. 

Po udanej akcji na rzecz chłopca, #GaszynChallenge trwa dalej. „Dalej pompujemy dla dzieciaków z SMA” – pisze na siepomaga.pl Maciej Topór. Tym razem można wesprzeć aż 11 dzieci. 

Do drugiej odsłony wyzwania podkarpackich policjantów nominowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. – Zadanie wykonaliśmy z nieukrywaną przyjemnością – mówi nadkom. Tabasz-Rygiel. 

Podkarpacka policja do wyzwania nominowała: Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej oraz 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama