Reklama

Niedawno przywitana jesień zmienia zielone barwy naszych ogrodów na ciepłe odcienie pomarańczy i złota. Dla nas to wskazówka, by zacząć przygotowania na nadchodzącą zimę. Jeśli w domu miejsca coraz mniej, a przetworów więcej, wówczas warto rozważyć, czy nie wolelibyśmy skorzystać z nowoczesnego rozwiązania o tradycyjnych korzeniach, jakim jest prefabrykowana piwniczka ogrodowa.

Jesień to czas zbiorów. Wielu z nas przygotowuje przetwory i domowe trunki na nadchodzący czas zimna i przeziębień. W dobie ogarniającej nas chemii, produkty ekologiczne pochodzące z własnych upraw są teraz popularne jak nigdy dotąd.

Polacy chętnie przygotowują przetwory, soki, wina, cydry i nalewki. Sprzyjająca pogoda istotnie wpływa na bogate zbiory przydomowych owoców i późniejszy smak tradycyjnych recept.

Gdy nadchodzi moment wekowania bądź butelkowania, zastanawiamy się gdzie pomieścić nasze wyroby. Nie każdy z nas ma domową piwnicę, a spiżarnia często ma temperaturę podobną do tej, jaka panuje w naszych ogrzewanych pokojach.

Warto wówczas zastanowić się nad inną opcją – gotową piwniczką ogrodową wykonaną z betonu. Rzeszowski producent – firma Styrobud, oferuje takie rozwiązania, które cieszą się popularnością.

Idealne miejsce na wino lub przetwory? To betonowe piwniczki ogrodowe.

Piwniczki ogrodowe firmy Styrobud, to prefabrykowane komory wykonane z żelbetonu o wysokiej wytrzymałości, które są przeznaczone do wkopania w ziemię. Służą jako spichlerz na zbiory oraz wszelkie produkty przetwórstwa domowego. W ofercie producenta znajdziemy wiele modeli betonowych ziemianek o różnych kształtach.

Najpopularniejsze typy to piwnice z przedsionkami, oraz modele z płaskim dachem. Wszystkie oferowane prefabrykaty pokryte są bitumiczną warstwą zabezpieczającą przed wilgocią. Dzięki temu ziemianka może być zamontowana w miejscu narażonym na działanie wód gruntowych.

Gdzie mogę zobaczyć piwniczkę na żywo?

W Rzeszowie przy ulicy Warszawskiej, mieści się ogród wystawowy Styrobud. Otwarty jest dla gości przez całą dobę. Znajdziemy tam m.in. piwniczkę Vinarium A1, czyli z prostym przedsionkiem. Na życzenie odwiedzających, pracownicy firmy mogą udostępnić obiekt gościom, wręczyć katalog oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania zainteresowanych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak zapewnia producent, piwniczka utrzymuje odpowiednią temperaturę wewnątrz (zakładając poprawną izolację ziemną), która pozwoli na sukcesywne magazynowanie warzyw, owoców, przetworów i wszelkich trunków.

Wino, które tak chętnie produkujemy w domowym zaciszu, ma wiele składowych, które wpływają na późniejszy smak, klarowność i barwę trunku. Jednym z końcowych punktów, o których warto pamiętać, jest leżakowanie (dojrzewanie). Optymalne warunki do przechowywania wina to temperatura w zakresie ok. 8-10°C, czyli taka, jaka panuje w ziemiance rzeszowskiego producenta.

Piwniczka posiada system wentylacji grawitacyjnej, która może zostać zastąpiona poprzez wentylator elektryczny. Właściwa cyrkulacja powietrza jest istotna dla zachowania odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Warto wspomnieć, że zewnętrzna warstwa impregnatu, którą pokryty jest produkt, zapewni nam suche warunki wewnątrz obiektu.

Jak już pisaliśmy, producent oferuje różne rodzaje prefabrykowanych ziemianek.  Przykładowo – wersja B1 posiada przedsionek ze schodami, co pozwala na głębsze osadzenie w ziemi. Oprócz modeli wkopywanych, w ofercie znajdziemy również takie, które mogą funkcjonować jako osobne pomieszczenie gospodarcze czy altana (wersja C i D).

Jeśli wydaje się to skomplikowane, wówczas warto skorzystać z dedykowanego konfiguratora, dzięki któremu wybierzemy interesujący nas model. Producent oferuje także wyposażenie dodatkowe: dębowe drzwi, elektrykę piwniczki czy dodatkowy system wentylacji mechanicznej.

Piwniczki produkowane są w krośnieńskim oddziale firmy Styrobud. Dostawa oraz montaż odbywają się jednego dnia i są przeprowadzane przez wykwalifikowanych pracowników. Od klienta wymaga się jedynie przygotowania wykopu i późniejszego obsypania korpusu piwnicy.

Na stronie producenta znajdziemy filmy z realizacji, które pokazują jak wygląda proces transportu i montażu produktu u Klienta.

Piwnice ogrodowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego warto wykorzystać okazję, że gotowe produkty oferuje lokalny, sprawdzony producent. Dzięki temu nie musimy obawiać się o wysoki koszt transportu i możemy być pewni doskonałej jakości i gwarancji oferowanych produktów.

Reklama