Były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. Roman Polko poprowadzi w najbliższy czwartek w Rzeszowie (29 maja) bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców. Pokaże, jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w ramach Akademii Przedsiębiorcy, której organizatorami są Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt. Jego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategie zwycięstwa na biznesowym polu walki – to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.

– Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien m.in. przewidywać ruchy przeciwników. Dlatego tegoroczne warsztaty będą skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych – mówi Filip Jaskuła, dyrektor Obszaru Małych Firm Banku Zachodniego WBK.

Gen. Roman Polko 29 maja poprowadzi warsztaty w rzeszowskim hotelu Garden Inn przy al. Kopisto 1. Polko był dwukrotnym dowódcą elitarnej jednostki GROM. Został też najmłodszym dwugwiazdkowym generałem w Wojsku Polskim. W warsztatach Jak rozgromić konkurencję pokaże, że biznes i armia mają wiele wspólnego. Dowiedzie, że armia to wbrew pozorom nie jest miejsce, w którym najważniejsza jest kondycja i siła fizyczna, a żołnierz to nie człowiek, któremu brak samodzielności i inicjatywy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Roman Polko pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.

– Częstym pytaniem, z którym się spotykam podczas spotkań ze światem biznesu, jest to, jak zbudować zgrany zespół, który sprawdzi się w sytuacjach kryzysowych – mówi gen. Roman Polko. – Przedsiębiorcy pytają też mnie jak sprawić by zespół utożsamiał się z firmą, a wyzwań nie traktował jak zagrożenia, ale jak szansę. To proces, który wymaga wiele wysiłku i czasu, ale rezultaty są warte tego trudu – dodaje.

Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce.

Aby wziąć udział w warsztatach trzeba się wcześniej zarejestrować. Szczegóły na stronie akademia-przedsiębiorcy.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama