Gitara z części motocyklowych. Licytacja dla WOŚP w Galerii Rzeszów

Reklama

Powstała w garażu, wygląda jak dzieło sztuki. Nie można na niej grać, ale można wylicytować i w ten sposób dorzucić się do zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Gitarę skonstruował „Piter” ze Steel Roses MC East Gate, czyli klubu motocyklowego w Jasionce. „Powstawała w oparach spalin, oleju i garażowego smrodu, przy użyciu części wygrzebanych z czeluści naszych maszyn” – napisali na Facebooku przedstawiciele klubu. 

„Piter”, nazywany także motocyklistą-wizjonerem, pracował nad swoim dziełem tydzień. Ciął, skręcał i spawał części motocyklowych, które miał pod ręką. – To gitara ręcznie stworzona z sercem, duszą i pasją – chwalą „Pitera” koledzy. 

„Gitara, jak na dzieło sztuki przystało, jest do podziwiania, a nie grania, ponieważ nie stroi.  Ale na ozdobę ściany, klubu, garażu lub biura nadaje się znakomicie” – zapewniają członkowie Steel Roses MC East Gate. 

Gdy przeczytali to twórcy innej, równie wyjątkowej gitary, ale grającej, zaproponowali współpracę. „Następnym razem wspólnie z Pusz Guitars zrobimy dla Steel Roses MC East Gate taką, żeby grała” – napisał Piotr Chudzik z Pusz Guitars.

Licytacja „motocyklowej” gitary odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia w Galerii Rzeszów. Początek tuż przed godz. 17:00. Cena wywoławcza 700 zł.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama