Zdjęcia: Beata Zawrzel i Zuza Krajewska / Materiały promocyjne WiMBP w Rzeszowie
Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie rusza z cyklem “Spotkajmy się online”. Najbliższe spotkania autorskie odbędą się w czwartek (9 lipca) z Michałem Rusinkiem i we wtorek (14 lipca) – z Jakubem Żulczykiem.

W cyklu spotkań, które organizuje rzeszowska biblioteka, znani i poczytni twórcy spotkają się z czytelnikami za pośrednictwem internetu. Gości biblioteki będzie w sumie ośmioro.

– Do udziału w projekcie “Spotkajmy się online” zaprosiliśmy cenionych pisarzy i uznanego ilustratora. Wirtualnie odwiedzą nas Michał Rusinek, Jakub Żulczyk, Mariusz Szczygieł, Jakub Małecki, Witold Szabłowski, Marcin Wroński, Alek Rogoziński oraz Józef Wilkoń – wylicza Bożena Janda, kierownik działu komputeryzacji WiMBP w Rzeszowie. 

Jako pierwsi, w czwartek i we wtorek o godz. 18:00, zawitają do Rzeszowa Michał Rusinek i Jakub Żulczyk. Ten pierwszy był wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej, aktualnie prowadzi fundację jej imienia, wykłada na wydziale polonistyki UJ i publikuje bestsellery pokroju “Pypci na języku”.

Żulczyk to publicysta i pisarz. Jego “Wzgórze psów” i “Ślepnąć od świateł” doczekało się wielu nagród i – ostatnio – ekranizacji. 

Spotkania z pisarzami realizowane będą w czasie rzeczywistym, z wykorzystaniem platformy ClickMeeting. – Umożliwi ona uczestnikom spotkania komentowanie i zadawanie pytań naszym gościom – wyjaśnia Bożena Janda. 

Cykl spotkań odbędzie się pod hasłem “Pisarz i jego biblioteka”. Rozmowy poprowadzą wykładowcy akademiccy i dziennikarze. – Nasi goście opowiedzą o swoich pierwszych lekturach, o literackich inspiracjach i o książkach, które wywarły na nich duże wrażenie – zapowiada Janda. 

Aby wziąć udział w spotkaniach, należy zarejestrować się na dedykowanej stronie. W mailu zwrotnym, który potwierdzi rejestrację, znajdować się będzie aktywny link, czyli wejściówka na spotkanie.

Informacje o terminach kolejnych wydarzeń pojawiać się będą na stronie wimbp.rzeszow.pl.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: