Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Zgodnie z naszymi przewidywaniami – rzeszowscy radni nie zgodzili się, by gminę Krasne przyłączać do Rzeszowa od 1 stycznia 2022 roku.

Na wtorkową sesję Rady Miasta Rzeszowa trafiły dwa projekty uchwał o poszerzeniu stolicy województwa podkarpackiego. Pierwszy dotyczył włączenia całej gminy Krasne do Rzeszowa, a drugi tylko sołectw Malawa (z tej samej gminy) i Racławówka Doły z gminy Boguchwała. Oba projekty przygotowały służby miejskie na wniosek prezydenta Tadeusza Ferenca, który nie ustaje w realizacji marzeń o dalszym poszerzeniu Rzeszowa. 

Kontrowersje wzbudziła uchwała o włączeniu do miasta gminy Krasne, bo obie strony wciąż nie porozumiały się, na jakich zasadach miałoby się to odbywać. Tadeusz Ferenc uznał, że nie ma co czekać, skoro wojewoda podkarpacki Ewa Leniart (PiS) nie tak dawno zasugerowała, że pozytywnie zaopiniuje włączenie całej gminy Krasne do Rzeszowa. Ferenc postanowił więc „przetestować”, ile są warte słowa Leniart. 

Na razie tego nie sprawdzi, bo plan zablokował jego obóz – Rozwój Rzeszowa do kompletu z koalicyjną Platformą Obywatelską. Na wtorkowej sesji radni praktycznie jednomyślnie (także z opozycyjnym PiS) zagłosowali za zdjęciem z obrad punktu o włączaniu gminy Krasne do Rzeszowa. Wstrzymał się tylko Daniel Kunysz, radny Rozwoju Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Następnie radni głosowali nad wprowadzeniem nowej uchwały – stanowiska, w którym Rada Miasta Rzeszowa precyzyjnie określa harmonogram działań do wykonania przed przyłączaniem gminy Krasne do Rzeszowa na koniec obecnej kadencji. O szczegółach uchwały Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta, ma powiedzieć w dalszej części sesji. Uchwałę radni do porządku obrad wprowadzili jednogłośnie.  

W porządku sesji został punkt dotyczący przyłączenia do Rzeszowa Malawy i Racławówki.  

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama