Zdjęcie: Pixabay

Po raz czternasty Rzeszów dołączy do akcji Godzina dla Ziemi WWF. Światła w budynkach miejskich i na Rynku zgasną tym razem dla Bałtyku.

27 marca o godz. 20:30 wyłączone zostaną światła w ratuszu i budynkach urzędu miasta na Rynku, ulicach: Okrzei, Kopernika, Joselewicza i na placu Ofiar Getta. Na godzinę zgaśnie także oświetlenie płyty Rynku.

To efekt dołączenia Rzeszowa do akcji Godzina dla Ziemi WWF, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”. Ten symboliczny gest ma pokazać wsparcie dla zagrożonego ekosystemu naszego morza, w tym dla fok szarych i morświnów.

Dołączyć do akcji może każdy, gasząc w sobotę światło o godz. 20:30. Z kolei petycję ws. ochrony Bałtyku, którą przygotował WWF, jest do podpisania – TUTAJ

– Na apel miasta o przyłączenie się do akcji odpowiedziało wiele firm, które na godzinę wyłączą reklamy świetlne, oświetlenie wewnątrz obiektów albo oświetlenie parkingów – przekazuje Monika Konopka z biura prasowego rzeszowskiego magistratu. 

Przykładowo Millenium Hall wyłączy wszystkie reklamy na fasadach budynku oraz oświetlenie wewnątrz galerii. Świetlne logotypy zgasną też na przykład w hipermarkecie E.Leclerc, a centrum handlowe Plaza wyłączy m.in. klimatyzację i światła w zewnętrznych witrynach sklepowych.

Z kolei spółka Sanofi-Aventis wyłączy urządzenia produkcyjne. Swojego budynku i parkingu nie będzie oświetlała w tym czasie także spółka Asseco Poland.

Na zaproszenie Urzędu Miasta do udziału w akcji odpowiedziało kilkanaście firm: E. Leclerc, hipermarket Bi 1, MAKRO Cash and Carry Polska, MZBM, Media Markt, Sanofi – Aventis, ICN Polfa, Plaza Rzeszów, Millenium Hall, Spółdzielnia Mieszkaniowa Projektant, administracja osiedla Kmity, Asseco Poland, Galeria Nowy Świat i Nestle Polska. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama