Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Awans Bartosza Górskiego. Na stanowisku wiceprezesa Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka zastąpił Michała Tabisza. 

Decyzję o zmianie w zarządzie podrzeszowskiego lotniska podjęła rada nadzorcza spółki. Z poniedziałkowego komunikatu Portu Lotniczego w Jasionce nie dowiadujemy się jednak, co było powodem zastąpienia Michała Tabisza przez Bartosza Górskiego. 

Tabisz całkowicie odchodzi z lotniska w Jasionce. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, jest przymierzany na prezesa Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, które podlega samorządowi województwa podkarpackiego

Tabisz na stanowisku prezesa PCI ma zastąpić Jacka Kubraka. Decyzję w tej sprawie musi jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza PCI. 

Bartosz Górski od 2020 roku był dyrektorem pionu komercyjnego lotniska. Odpowiadał za sprawy związane z handlem, marketingiem, rozwojem połączeń i obsługą pasażera. Od poniedziałku (13 listopada) jest wiceprezesem spółki lotniskowej. 

Bartosz Górski przez długie lata był związany z Asseco Resovią – od 2002 roku. Potem, w 2008 roku, został wiceprezesem klubu, a od 2016 roku do 2018 r. był prezesem Resovii. Górski stracił stanowisko po fatalnych wynikach drużyny z początku sezonu 2018/2019.

W maju 2019 r. został wiceprezesem innej drużyny PlusLigi – Aluron Virtu Warty Zawiercie. Rok później Górski zakończył karierę zawodową w siatkówce i związał się z Portem Lotniczym w Jasionce. Prywatnie zna się dobrze z Michałem Tabiszem. 

Tabisz zaś w Jasionce pojawił się w czerwcu 2016 roku, niedługo po wyborach parlamentarnych z 2015 roku, które wygrało Prawo i Sprawiedliwości. Tabisz został wówczas prezesem Jasionki, trzy lata później zastąpił go Adam Hamryszczak

Tabisz w 2019 roku został zdegradowany, na stanowisku wiceprezesa lotniska był przez ostatnie trzy lata. Teraz zastąpił go Bartosz Górski, który ma 45 lat, ukończył IV LO w Rzeszowie, Politechnikę Rzeszowską oraz Szkołę Główną Handlową.

Górski współpracował także z Politechniką Rzeszowską oraz Uniwersytetem Jagiellońskim w charakterze wykładowcy. Napisał książkę „Menedżer sportu” o zarządzaniu klubem w praktyce. Biegle posługuje się trzema językami obcymi. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

(ram) 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama