Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

Rzeszowski Inkubator Kultury założył skrytkę światowej gry Geocaching. Można w niej znaleźć prawdziwe skarby związane z Edwardem Januszem i nie tylko.

Geocaching to gra terenowa dla użytkowników odbiorników GPS. Zabawa polega na szukaniu keszy (z ang. cache) na podstawie współrzędnych geograficznych, czyli skrytek ukrytych w ciekawych miejscach.

Skrytka Rzeszowskiego Inkubatora Kultury to opowieść o Edwardzie Januszu – słynnym rzeszowskim fotografie. Willa, w której mieści się obecnie siedziba Estrady Rzeszowskiej, należała przed laty do rodziny Januszów.

Współrzędne skrzynki RIK można znaleźć po wcześniejszym rozwiązaniu zagadki, która znajduje się w tym linku.

W skrzynce są: logbook (notes na wpisy osób, które znalazły skrzynkę), certyfikaty i trackable dla pierwszych trzech znalazców. Trackable to przedmioty podróżne, które można zarejestrować na geocaching.com/track i zapisywać drogę jaką przedmiot odbył.

W skrzynce znajdziecie też drewniane monety pamiątkowe, po jednej dla każdego znalazcy skrytki, pieczątka do wbicia w swoim notesie na pamiątkę odwiedzin skrytki oraz gadżety Estrady Rzeszowskiej.

– Osoby, które zabierają gadżet ze sobą, proszone są o zostawienie czegoś od siebie na wymianę – poinformowała Estrada Rzeszowska.

Inspiracją dla uruchomienia skrzynki była publikacja „Czas w kadrze zatrzymany. Edward Janusz i jego fotografie”. Pomysłodawcą i autorem jej tekstu są prawnuczka Edwarda Janusza – Elżbieta Kaliszewska i Krystyna Krzysztofowicz.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama