Reklama

Rekomendację dla Grażyny Borek podpisała premier Ewa Kopacz. Na stanowisku wicewojewody zastąpiłą Alicję Wosik, która odeszła ze stanowiska w atmosferze politycznego skandalu.

[Not a valid template]

 

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska (PO) podczas wtorkowej konferencji prasowej przypomniała, że jeszcze przed świętami złożyła do premier Ewy Kopacz pismo z prośbą o nominację Grażyny Borek na stanowisko wicewojewody.

– Od dziś zaczyna swoją prace. Została rekomendowana przez PSL – mówiła wojewoda. – Z panią Grażyną spotykałam się wielokrotnie w ubiegłym roku. Myślę, że będzie się nam dobrze współpracować, bo to osoba do dialogu – dodawała Chomycz-Śmigielska.

Grażyna Borek od kilku lat jest szefową PSL w powiecie sanockim.

– Przez blisko 16 lat prowadziłam działalność gospodarczą, a 10 lat temu założyłam również Stowarzyszenie Kobiet Gminy Zarszyn. Pełniłam również funkcję członka Zarządu Powiatu Sanockiego, gdzie przez wiele lat pracowałam z samymi mężczyznami. Uważam, że nieźle sobie radzę na takich odpowiedzialnych stanowiskach – mówiła o sobie Borek.

Od pięciu lat była radną powiatu sanockiego. W związku z objęciem stanowiska wicewojewody, Borek będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej.

– Większość tematów, które obejmę po mojej poprzedniczce jest mi bardzo dobrze znana, teraz muszę tylko rozwinąć skrzydła i wziąć się do pracy z moją załogą, by efekt był jak najlepszy – mówiła Borek.

Grażyna Borek z wykształcenia jest socjologiem i ma ponad 32-letnie doświadczenie zawodowe. Szczególnie bliska jej tematyka rolnictwa, dlatego wojewoda oprócz działów, którymi zajmowała się poprzednia wicewojewoda oddała pod jej kompetencje wydział rolnictwa i ochronę środowiska.

Nowa wicewojewoda zajmować się będzie wydziałem nieruchomości, spraw obywatelskich i cudzoziemców, wojewódzką inspekcją geodezyjną i kartograficzną oraz jednostkami administracji zespolonej, czyli wojewódzkie inspektoraty: nadzoru farmaceutycznego, jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa, ochrony środowiska, weterynarii, nadzoru budowlanego. Grażynie Borek będzie także podlegać. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Poprzedniczka Borek, Alicja Wosik (PSL) zrezygnowała z funkcji wicewojewody. Została odwołana 1 grudnia ub. r. Wosik startowała w ostatnich wyborach samorządowych na burmistrza Sanoka, ale przegrała. Ubiegała się jednocześnie o mandat radnego powiatu sanockiego i go zdobyła. Wosik weszła do zarządu powiatu, w którym zasiadają też przedstawiciele PiS.

To się bardzo nie spodobało wojewodzie Małgorzacie Chomycz-Śmigielskiej.

„Koalicja PO-PSL sprawdza się w strukturach rządowych i samorządowych. Dlatego z dezaprobatą i dużym zażenowaniem przyjęłam informację o wejściu pani Alicji Wosik w skład koalicyjnego zarządu PiS powiatu sanockiego” – napisała w oświadczeniu kilka tygodni temu Chomycz-Śmigielska.

Alicja Wosik za wejście do koalicji z PiS ma zostać ukarana dyscyplinarna przez zarząd PSL.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: