Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Uniwersalną i ponadczasową historię o wakacyjnych miłostkach opowiedzą adepci rzeszowskiej Akademii Aktorskiej Artysta w musicalu „Grease”, który w dniach 24-25 czerwca zostanie wystawiony w G2A Arena w Jasionce.

„Grease” to barwne wizualnie a porywające tanecznie widowisko w klimacie muzycznym i kostiumowym z lat 70. Przywoła wspomnienia oraz tęsknoty zaczarowanych letnich chwil.

Historia młodych bohaterów zostanie dopełniona multimedialnymi obrazami wykonanymi w technice mappingu, z wykorzystaniem przestrzeni G2A Arena – Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce, które za sprawą współpracy z Akademią w ramach muzyczno-teatralnych przedsięwzięć otwiera się na kulturę i sztukę dostępną dla wszystkich.

Reżyserką „Grease” są Magdalena Kozikowska-Pieńko i Kornel Pieńko.  Przygotowaniem choreografii do spektaklu zajęła się Marlena Walczewska, a opracowaniem wokalnym Katarzyna Dudzik. Muzyczne widowisko zostanie poprzedzone wystąpieniem Magdaleny Mach, dziennikarki rzeszowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”.

Cały kongres muzyczny odbędzie się w następny weekend (24-25 czerwca). Będzie trwał około 2,5 godziny. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę spektakl „Grease” rozpocznie się o 19:00. Wstęp bezpłatny. Obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc. Na e-mail biuro@akademiaartysta.pl w tytule trzeba wpisać „rezerwacja” a w treści nazwisko rezerwującego, liczbę miejsc, wybrany termin.

Podczas kongresu będą zbierane datki na rzecz działalności Fundacji Artysta, która wspiera rozwój artystyczny dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Akademia Aktorska Artysta realizuje podobne przedsięwzięcia w Rzeszowie już od ponad trzech lat. Na swoim koncie ma produkcje filmowe i teatralne, wyświetlane na kinowych ekranach oraz wystawiane na scenach m.in. Teatru im. W. Siemaszkowej, G2A Areny w Jasionce, krośnieńskiego Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

Wśród dotychczasowych realizacji Akademii znalazły się adaptacje największych światowych tytułów filmowych i musicalowych, które swoją widowiskowością oraz wykonaniem, zabierały widzów do świata króla zwierząt („Ingonyama to znaczy lew. Historia Króla Zwierząt”, 2015), czy wprost na Broadway za sprawą młodych artystów amerykańskiej szkoły („FAME – Sława”, 2016).

W Akademii Aktorskiej Artysta pod okiem zawodowców rozwijają się artystycznie dzieci, młodzież i dorośli a udział w realizacjach przygotowywanych w ciągu roku szkolnego, to dla nich cenne doświadczenie i aktorska przygoda w pełni profesjonalnych warunkach.

IWONA RADLIŃSKA

Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama