Grekokatolicy Rzeszowa modlili się w 100-lecie odzyskania niepodległości

0
Reklama

W niedzielę 11 listopada w czasie Boskiej Liturgii grekokatolicy rzeszowskiej parafii modlili się w intencji Polski, składając Bogu podziękowania za 100 lat niepodległości.

 

Ks. Bohdan Kryk, proboszcz parafii Zaśnięcia NMP w Rzeszowie, zaczytał przed kopią cudownej ikony Bogurodzicy “Brama miłosierdzia” modlitwę w intencji bratnich narodów – polskiego i ukraińskiego. Zapalono w tej intencji również ofiarną świecę. O godz. 12:00 zabrzmiał również cerkiewny dzwon.

Treść odmówionej modlitwy

“Modlimy się do Ciebie o Wszechmogący Boże i prosimy dziś Twego błogosławieństwa dla Państwa polskiego w 100-lecie odzyskania niepodległości, dzięki ci składamy za dar wolności. Prosimy Cię, żeby narody, polski i ukraiński, umiały po bratersku budować wspólną sąsiedzką przyszłość, w duchu wzajemnego poszanowania wartości i godności obu narodów. Spraw żeby ziarno niezgody, które między naszymi narodami sieje wróg nie przynosiło żadnych płodów.

Przenajświętsza Bogurodzico „Bramo Miłosierdzia”, która od stuleci błogosławisz ziemię na której żyjemy, spraw żeby każdy kto mieszka, kształci się, pracuje, wychowuje swoje potomstwo, buduje swoją przyszłość w państwie polskim czuł się tu dobrze, w pokoju żył zgodnie z duchem ewangelii, miłując jeden drugiego jak brat brata zgodnie z nauczaniem Chrystusa.

Wspomnij o miłosierna Matko synów i córki polskiego i ukraińskiego narodu, którzy 100 lat temu złożyli najcenniejszą ofiarę za niepodległość państwa, żeby dostąpili oni wiecznej radości w niebiosach.

Bo Ty uświęcasz wszystko i Tobie chwałę oddajemy, Ojcu, Synowi i Świętemu Duchowi teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: