Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Grzegorz Gilewicz
Reklama

Grzegorz Gilewicz nie jest już dyrektorem PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie. Zastąpił go Paweł Majewski. 

O zmianach personalnych na stanowisku dyrektora rzeszowskiej Elektrociepłowni w czwartek po południu poinformowała spółka PGE Energia Ciepła. Miejsce Grzegorza Gilewicza zajął Paweł Majewski. Spółka nie podała, co jest powodem wymiany dyrektora.

„Jednocześnie Zarząd PGE Energia Ciepła podziękował Grzegorzowi Gilewiczowi za jego dotychczasową pracę i zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju rzeszowskiej elektrociepłowni” – czytamy w lakonicznym komunikacie PGE EC.

Grzegorz Gilewicz był dyrektorem rzeszowskiej Elektrociepłowni od 1992 roku. W ostatnim czasie był na stopie wojennej z miastem Rzeszów, gdy się okazało, że stawki za spalanie odpadów w należącej do PGE spalarni przy ulicy Ciepłowniczej zostaną miastu podniesione z 302 zł do 721 zł za tonę! 

Kim jest nowy dyrektor?

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Paweł Majewski, który zastąpił Grzegorza Gilewicza, jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył studia podyplomowe MBA z zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Majewski z energetyką jest związany od początku swojej kariery zawodowej, którą rozpoczął w Zakładach Remontowych Energetyki Kraków. W latach 2009-2018 był wiceprezesem, a potem prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. w Brzesku.

Paweł Majewski był również dyrektorem ds. ekonomicznych w Oddziale Zakład Elektrociepłownie Polskiej Grupy Górniczej. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama