Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Grzegorz Kosok nie będzie w nowym sezonie PlusLigi 2020/2021 zawodnikiem Asseco Resovii. 

Poinformował o tym w czwartek rzeszowski klub. „Zarząd Asseco Resovii Rzeszów oraz Grzegorz Kosok postanowili za porozumieniem stron rozwiązać umowę, która wiązała Grzegorza z klubem na najbliższy sezon. Grzegorzowi dziękujemy za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach” – czytamy w komunikacie Asseco Resovii. 

Grzegorz Kosok, grający na pozycji środkowego, w rzeszowskim klubie grał od 2019 roku.  W Resovii występował też w latach 2009-2014. Potem grał w Jastrzębskim Węglu i Łuczniczce Bydgoszcz, by wrócić do Rzeszowa. 

Przed nowym sezonem PlusLigi, kadra Asseco Resovii przeszła rewolucję. Do drużyny dołączyli: rozgrywający Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, przyjmujący Słoweniec Klemen Cebulj i Estończyk Robert Taht, atakujący Karol Butryn i Damian Domagała, środkowi Amerykanin Jeffrey Jendryk, Estończyk Timo Tammemaa i Piotr Hain oraz libero Marcin Potera. Po roku z wypożyczenia wrócił zaś Francuz polskiego pochodzenia Nicolas Szerszeń.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Trenerem Asseco Resovii został 55-letni Włoch Alberto Giuliani. W poprzednim sezonie PlusLigi, który zakończył się przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, Resovia zajęła dopiero 13. miejsce, najgorsze w historii występów w siatkarskiej ekstraklasie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama