Rzeszów jest wśród 6 polskich miast, w których Gumtree.pl uruchomił darmowe hotspoty. Będą aktywne do końca października.

Zasięg hotspotu w Rzeszowie obejmuje rejon Parku Linowego Expedycja na Olszynkach. HotSpoty w pozostałych pięciu miastach, w których Gumtree.pl je uruchomił to Wrocław, Opole, Toruń, Gorzowie Wielkopolskim i na Helu.

W miejscach, gdzie znajdują się hotspoty, Gumtree wraz z Antyradiem organizować będzie animacje i wydarzenia. Wkrótce mają być znane.

Pierwsza w Polsce strefa darmowego internetu, w takim miejscu jak park, została uruchomiona w zeszłym roku właśnie przez Gumtree. Od maja do końca października 2014 r. bywalcy Pola Mokotowskiego w Warszawie mieli swobodny dostęp do sieci. W ciągu godzin korzystało z niego 18 osób, a średni czas pojedynczej sesji trwał 20 minut.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Po sukcesie zeszłorocznej edycji spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania naszym darmowym WiFi – mówi Katarzyna Merska-Pietrak, kordynator ds. komunikacji Gumtree.pl. – Nie bez znaczenia jest dla nas również konieczność zwrócenia uwagi na potrzebę powszechnego dostępu do internetu – za darmo i dla wszystkich.

Hotspoty w sześciu miastach będą aktywne do końca października. Darmowy dostęp do internetu powinien stanowić jeden z synonimów XXI wieku. Już 5 lat temu, średnio 4 na 5 ludzi na całym świecie zgadzało się, że to jedno podstawowych praw człowieka, co rok później potwierdziła w oficjalnej deklaracji sama Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Gumtree to serwis bezpłatnych ogłoszeń, działa w 70 miastach na całym świecie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama