Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Szansę na podbicie świata IT w 24 godziny będą mieli wszyscy rzeszowscy studenci. W trakcie zmagań (3-4 grudnia) uczestnicy będą wspierani przez mentorów z wiodących firm technologicznych. Zgłoszenia już się rozpoczęły.

W czasie 24-godzinnego Hackathonu WSIiZ zadaniem uczestników będzie zrealizowanie projektu w jednej z trzech kategorii: Game Dev (stworzenie gry komputerowej), Line of Business (stworzenie aplikacji mającej potencjał biznesowy) lub Internet of Things (przygotowanie rozwiązana wykorzystującego technologie Internetu Rzeczy).

Dla zwycięzców przewidziano nagrody. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto posiada umiejętności przydatne przy tworzeniu projektu IT. Pracować można indywidualnie lub w zespole maksymalnie 7-osobowym. Uczestnicy mogą stworzyć zespół wcześniej lub przyjść na imprezę i poszukać innych osób, które chciałyby wspólnie pracować nad pomysłem.

– Niezbędna jest znajomość technologii informatycznej wśród członków zespołu, gdyż wynikiem pracy ma być działający prototyp aplikacji komputerowej, który trzeba będzie zaprezentować jurorom. Nie wyklucza to jednak udziału osób o innych umiejętnościach – mówi dr Marek Jaszuk, organizator Hackathon WSIiZ.

Prace studentów będą oceniane przez jury składające się ze specjalistów branżowych. Oceniane będą: jakość techniczna i wizualna wykonania, potencjał komercyjny i sposób prezentacji. – Nawet jeśli ktoś nie posiada umiejętności technicznych, ale ma pomysł, może przyjść na hackathon – dodaje dr Jaszuk.

Hackathon rozpocznie się w IQ Club przy ul. Sucharskiego 2 w piątek (3 grudnia) o godz. 15:00 i potrwa do 15:00, w sobotę (4 grudnia). Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem formularza, ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie dla uczestników. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama