Zdjęcie: Mariusz Guzek

Już 6-7 kwietnia HackCarpathia, czyli największy hackathon w Rzeszowie. Jego uczestnicy będą tworzyć innowacyjne projekty w dwóch kategoriach: gamingu oraz inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego.

Pula nagród już wynosi 10 tys. zł i rośnie. HackCarpathię organizują Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Mogą w niej uczestniczyć nie tylko osoby z umiejętnościami technicznymi, ale też ci, którzy programować nie potrafią, ale chcieliby spróbować swoich sił w innowacyjnych projektach.

Uczestnicy będą realizować zadania w dwóch kategoriach: Gaming (szeroko rozumiana kreatywność w dziedzinie gier komputerowych) i Inteligentne Specjalizacje Województwa Podkarpackiego (projekty związane z obszarami: lotnictwo i kosmonautyka, poprawa jakości życia i ochrona zdrowia, innowacje w motoryzacji, informacja i telekomunikacja). 

– Naszą misją jest, aby łączyć świat akademicki oraz praktyczny i biznesowy – hackathony to jedno z narzędzi, które świetnie sprawdza się w tym aspekcie. Od lat tworzyliśmy je na naszej uczelni, teraz zdecydowaliśmy się na zorganizowanie wydarzenia na skalę ogólnopolską – mówi dr hab. Andrzej Rozmus, rektor WSIiZ, inicjator HackCarpathia.

– Jeszcze szerzej otwieramy drzwi PCI dla utalentowanych ludzi, którzy szukają okazji do zaprezentowania swojego potencjał – podkreśla Michał Tabisz, prezes PCI. – Łączenie wiedzy, umiejętności, talentów i wsparcia ze strony mentorów z biznesu gwarantuje najwyższą jakość rozwiązań – twierdzi Barbara Przywara, prorektor WSIiZ ds. nauczania. 

Hackathon to wydarzenie podczas którego uczestnicy rozwiązują konkretne wyzwanie lub grupę wyzwań. Wbrew powszechnej opinii, takie wyzwanie nie musi opierać się o informatykę czy programowanie, a często chodzi o tematy społeczne, takie jak ekologia, medycyna czy pomoc osobom niepełnosprawnym.

W HackCarpathii w Podkarpackim Centrum Innowacji mogą uczestniczyć zarówno studenci, licealiści, jak i osoby pracujące oraz związane z Podkarpaciem. Zespoły (1-6 osób) mogą się rejestrować indywidualnie lub grupowo na stronie: hackcarpathia.pl. Każdy zaakceptowany uczestnik otrzyma potwierdzenie udziału. Liczba miejsc jest ograniczona – do 200. 

– HackCarpathia zapewni inspirujące środowisko do pracy, dostęp do mentorów oraz możliwość uczestnictwa w bezpłatnej konferencji z prezentacjami prowadzonymi przez doświadczonych prelegentów – zachęca dr Maciej Ryś, adiunkt we WSIiZ, pomysłodawca Smogathonu oraz HackYeah.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama