Hala Podpromie gotowa na szczepienia przeciw COVID-19 [FOTO]

0
Reklama

Po 18 kwietnia w Rzeszowie ruszą masowe szczepienia przeciw COVID-19. Hala Podpromie jest już gotowa na przyjęcie pacjentów.

 

We wtorek poinformowaliśmy, że miasto Rzeszów w porozumieniu z Centrum Medycznym “Medyk” otworzy punkt masowych szczepień w hali Podpromie. Miasto ma zapewnić pomieszczenia, media i wyposażenie, “Medyk” – sprzęt i kadrę. 

Punkt szczepień znajdzie się w sali treningowej. Początkowo stanie tam osiem boksów, co pozwoli na szczepienie ok. 2 tys. osób dziennie. – Gdy szczepienia zostaną “uwolnione”, a więc gdy wszyscy bez względu na wiek będą mogli się na nie zarejestrować, zwiększymy liczbę boksów do 16 – zapowiedział we wtorek Tomasz Brud z CM „Medyk”. 

Prawdopodobnie punkt ruszy po 18 kwietnia. W 8 boksach ma pracować 30 osób, w tym personel medyczny i administracyjny. Przy akcji szczepień pomagać będzie wojsko, a konkretnie żołnierze z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

– Szczepieni będą pacjenci z całego województwa: osoby ze skierowaniem w systemie gov.pl lub z uprawnionych do szczepienia grup – mówi dr Stanisław Mazur, szef “Medyka”, który na Podkarpaciu ma najwięcej punktów szczepień – 105, a w większych miastach tworzy duże punkty. – Tam się ludzie nie zakażają – uważa dr Mazur. 

W planach są także szczepienia w systemie “drive thru”. To, kiedy się rozpoczną, zależy od warunków pogodowych. „Medyk” chce uruchomić cztery takie punkty na parkingu przy Podpromiu. Trwają przygotowania. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: