Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Fundamenty hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie okazały się za słabe, żeby ją remontować. 

Do 15 stycznia ratusz czeka na oferty firm, które wybudują nową halę. Projekt przygotowała częstochowska pracownia G&G Projekt. Początkowo wydawało się, że obecna hala I LO przy 3 Maja (powstała w 1961 r.) przejdzie porządny remont. Okazało się, że to niemożliwe, fundamenty obiektu są za słabe, trzeba go najpierw rozebrać. 

– Koszt budowy nowej hali szacujemy na ok. 8-10 mln zł. Inwestycja jest zapisana w Wieloletnim Planie Finansowym – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Budynek nowej hali będzie dwukondygnacyjny, podpiwniczony. Na parterze będzie strefa boisk z trybuną, sale zajęciowe, pokoje nauczycielskie, natomiast w części piwnicznej szatnie, siłownia i sala treningowa. Prace budowlane będą nadzorowane przez archeologów z uwagi na zabytkowy charakter ulicy 3 Maja. 

Nowa hali I LO ma być gotowa w czerwcu 2024 roku. Ratusz liczy, że inwestycję uda się szybciej zrealizować. Nowy obiekt będzie miał ponad 1500 m kw. i 9,9 m wysokości. Zostanie połączony z budynkiem szkolnym.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama