Zdjęcia: Pixabay
Reklama

Sześciu mężczyzn, w tym dwóch braci, stanie przed sądem za wprowadzenie do obrotu i udzielanie narkotyków. Grozi im do 12 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wysłała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia przeciwko 4 mieszkańcom Dębicy: 35-letniemu Andrzejowi D., 40-letniemu Leszkowi D., 48-letniemu Arturowi B. i 41-letniemu Rafałowi O. Andrzej D. i Leszek D. to bracia.  Oskarżeniem objęto także 40-letniego Grzegorza D. z Krakowa i 27-letniego Patryka Sz. z województwa opolskiego. 

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Ustalili, że mieszkańcy Dębicy i mieszkaniec Krakowa w połowie ub. r. wprowadzili do obrotu sporo narkotyków – 800 g amfetaminy, 160 g marihuany i 200 sztuk tabletek extazy. – Narkotyki rozprowadzane były głównie na terenie województwa podkarpackiego i małopolskiego – poinformowała Agnieszka Hopek-Curyło, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyźni na handlu narkotykami zarobili średnio po 10 tys. zł. Na ławie oskarżonych zasiądzie także Patryk Sz. Jemu prokuratura zarzuca udzielanie środków odurzających i substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Bracia D., a także Grzegorz D. i Patryk Sz. przyznali się do winy, złożyli obszerne wyjaśnienia, chcą dobrowolnie poddać się karze. Rafał O. i Artur B. nie przyznali się do zarzutów i odmówili składania wyjaśnień. Podejrzanym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Na etapie prokuratorskiego śledztwa cztery osoby – bracia D., Rafał O. i Grzegorz D. – mieli zastosowane kilkumiesięczne areszty. W tej chwili wszyscy są już na wolności.   

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama