Harley-Davidson dla rzeszowskiej policji. Pierwszy taki w Europie [ZDJĘCIA]

Rzeszowscy policjanci od piątku mogą się pochwalić jedynym na skalę Europy Środkowo-Wschodniej motocyklem Harley-Davidson Road King. Prezent zafundował im ratusz.

 

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała w piątek oficjalnie od miasta motocykl Harley-Davidson Road King, warty 68 tys. zł. Maszyna legendarnej marki trafi do wydziału ruchu drogowego.

– Najlepszy motocykl, jaki istnieje na świecie, przekazywany jest naszym wspaniałym służbom, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Praca naszych policjantów jest doskonała – 98 proc. społeczeństwa jest zadowolona z wykonywania przez nich obowiązków, dlatego też należy ich bezwzględnie wspomagać – mówił Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, podczas piątkowego przekazania motocykla, które odbyło się na Rynku. 

– Fajny motocykl. Każdy chciałby na niego usiąść i spróbować prędkości – dodawał.

Bogusław Kania, szef rzeszowskiej policji, dziękował władzom za motocyklowy prezent, który dostarczył salon rzeszowski salon Harley-Davidson. – Motocykl będzie wizytówką policji i miasta – uważa Kania.

Harley będzie wykorzystywany do służby patrolowej na terenie miasta, tak jak pozostałe motocykle oraz będzie służył o zabezpieczenia imprez biegowych, czy rowerowych. Paweł Pomianek z salonu Harley-Davidson Rzeszów przypomiał, że policjanci na harleyach w Polsce jeździli już w 1927 roku, gdy tworzyła się tzw. policyjna drogówka.

Harley Road King jest wyposażony w 90-konny silnik Milwaukee-Eight o pojemności 1745 cm/3, który do produkcji został wprowadzony w zeszłym roku. Jego maksymalna prędkość to 190 km/h. To najnowszy motocykl specjalnie przygotowany dla policji. Od wersji cywilnych różni się tym, że ma powiększony alternator oraz dochładzające wiatraki do silnika oraz bardzo wygodne jednoosobowe siedzenia regulowane sprężyną amortyzującą.

– To jedyny motocykl z takim silnikiem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Rzeszów ma powody do dumy – twierdzi Paweł Pomianek. Motocykl dodatkowo jest wyposażony urządzenia radiolokacyjne i drukarkę do wypisywania mandatów oraz w policyjne światła i sygnał.

Komfort jazdy zapewnia najnowszy i ręcznie regulowany układ zawieszenia. Harley-Davidson Rzeszów wyposażył policjantów również w osprzęt potrzebny do jazdy na motocyklu: najlepsze w ofercie Harleya kurtki, a także spodnie, rękawice oraz kaski. Salon zapewnił także dwuletni, darmowy okres serwisowania motocykla.

Podczas uroczystości przekazania motocykla oficjalnie po raz pierwszy odpalił go Tadeusz Ferenc, a jeden z policjantów zrobił kilka rund honorowych po Rynku. Harley Road King to piąty motocykl, który ma rzeszowska policja. Pozostałe to trzy Triumphy z 2009 roku i jedna Honda z 2010 r.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama