Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. 

27-letniego Krystiana J. zatrzymali 14 maja kryminalni KWP, gdy wychodził z klatki bloku na rzeszowskim osiedlu Kotuli. Kryminalni przeszukali mieszkanie 27-latka. Znaleźli ok. 350 gramów haszyszu i blisko 700 g ecstasy oraz niewielką ilość marihuany.

– Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Wcześniej Krystiana J. poszukiwali policjanci z komendy w Jarosławiu.  

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego KMP, po zebraniu dowodów przeciwko 27-latkowi, akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Tam przedstawiono Krystianowi J. zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Mężczyzna usłyszał także zarzut złamania sądowego zakazu kierowania pojazdem, który miał orzeczony za jazdę po pijanemu i pod wpływem narkotyków. To właśnie do tej sprawy szukali go jarosławscy policjanci. 

W ubiegły poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że Krystian J. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia. Z wnioskiem aresztowanie mężczyzny do sądu wystąpiła miejska prokuratura w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama