Zdjęcie: materiały prasowe

Organizatorzy tegorocznych Rzeszowskich Juwenaliów odsłaniają kolejne karty muzyczne. Na imprezie wystąpi warszawski hip-hopowy skład PRO8L3M.

PRO8L3M będzie gwiazdą sceny hip-hopowej, jednej z trzech na 29. Rzeszowskich Juwenaliach, które odbędą się w dniach 10-11 maja br. na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. 

PRO8L3M zagra w pierwszy dzień – 10 maja. Warszawski hip-hopowy skład tworzą: raper Oskar Tuszyński i DJ Piotr „Steez” Szulc, znany szerzej choćby z projektu Niewidzialna Nerka, czy występów z Sokołem i Marysią Starostą. 

Niech miasto tańczy

PRO8L3M debiutował w 2013 roku, każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty. Stale wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce pozostaje jednym z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat.

Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości, tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami. 

1 grudnia 2023 roku ukazał się czwarty album duetu. Od tamtej pory promuje go na trwającej do kwietnia trasie koncertowej. Jeden z koncertów zagra w Rzeszowie – 23 marca w klubie Pod Palmą. Od dawna nie ma już biletów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Później PRO8L3M wystąpi właśnie na Rzeszowskich Juwenaliach 2024. „Niech dźwięki opowiadają historię, niech miasto tańczy w jednym rytmie” – reklamują występ stołecznych hip-hopowców organizatorzy Juwenaliów.

PRO8L3M dość często gości w Rzeszowie. Ostatni raz zagrał w 2021 roku na festiwalu Tony, rok wcześniej był gwiazdą „Block Party” w Millenium Hall, na skwerze galerii wystąpił też w 2019 roku razem z Sokołem, a w 2018 roku w nieistniejącym już klubie Life House. 

Trzy sceny na Juwenaliach

To już druga ogłoszona gwiazda muzyczna 29. Rzeszowskich Juwenaliów. Kilka dni temu informowaliśmy, że na imprezie wystąpi Kwiat Jabłoni, tworzony przez Jacka i Kasię Sienkiewiczów. Duet wystąpi 11 maja na głównej scenie. 

Na 29. Rzeszowskich Juwenaliach artyści zagrają na trzech scenach: głównej, hip-hipowej i „One Stage”. Na tej ostatniej na razie żadnych artystów nie ogłoszono. Bilety i karnety można kupować na stronie: www.ebilet.pl. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama