Zdjęcie: Pixabay

3 kategorie, 9 rund i 10 minut na partię. Już za tydzień rzeszowscy szachiści zbiją pierwsze piony w świątecznych zawodach. Tym razem online. 

Po premierze serialu „Gambit królowej” (produkcja Netflixa), który opowiada o genialnej szachistce, widzowie zachłysnęli się jedną z najstarszych gier świata. Moda na nią panuje także w naszym regionie. Dlatego świąteczny turniej zostanie rozegrany mimo pandemicznych niedogodności. 

IX Świąteczny Turniej Szachowy odbędzie się w piątek (18 grudnia) o godz. 18:00. Ze względu na surowe obostrzenia sanitarne będzie on rozgrywany zdalnie.

Zgłoszenia należy przesyłać pod adres mailowy: maciej.wozniak@wesolaszachownica.pl. Do 15 grudnia odbiera je Maciej Woźniak, sędzia turnieju. Klasyfikacja prowadzona jest w trzech kategoriach: studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego, studenci UR i open. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Przewidujemy rozegranie 9 rund. Po 5 minut na zawodnika na całą partię i 2 sekundy po każdym posunięciu – informuje Adam Maryniak, opiekun Sekcji Szachowej Klubu Uczelnianego AZS UR, która razem ze Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji organizuje turniej.

Na zwycięzców czekają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez prezesa KU AZS UR dr. Macieja Huzarskiego i rektora UR prof. dr. hab. Sylwestra Czopka. Rektor objął też honorowy patronat nad wydarzeniem. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama