Zdjęcie: Kropka nad i / TVN24
Reklama

Kontrowersyjny duchowny ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski będzie gościem poniedziałkowego (20 marca) Hyde Parku na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Ks. Isakowicz-Zaleski przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie organizacji studenckiej Młodzi dla Polski Rzeszów, którą w lutym 2015 roku stworzyli studenci Wydziału Prawa i Administracji UR. Hyde Park z duchownym odbędzie się najbliższy poniedziałek w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego A0 przy ulicy Pigonia 1 (duża aula) o godz. 15:00. Wstęp wolny.

Tematem przewodnim spotkania będą relacje polsko-ukraińskie w kontekście wydarzeń II wojny światowej – rzeź wołyńska.

– Jednocześnie zastrzegamy, iż chcemy odciąć się od jakiegokolwiek politycznego charakteru spotkania. Po wystąpieniu naszego gościa studenci będą mieli okazję zadać nurtujące ich pytania – zapowiadają Adam Poręba, szef Młodzi dla Polski Rzeszów, oraz Jacek Sułuja, koordynator wydarzenia.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest polskim Ormianinem, synem znanego filologa, Jana Zaleskiego. To wzbudzający wiele kontrowersji, popularny zwolennik lustracji i znany tropiciel teorii spiskowych, a także działacz dobroczynny na rzecz niepełnosprawnych, jest prezesem Fundacji im. Brata Alberta.

Ks. Isakowicz-Zaleski w przeszłości współpracował z Radiem Maryja i TV Trwam. Nie ukrywa swoich poglądów politycznych, popiera PiS, w 2010 roku poparł Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. 

Trzy lata wcześniej duchowny opublikował książkę „Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej”. Opisał w niej udokumentowane przykłady donosicieli w Kościele, ale również przykłady oporu i heroizmu wobec reżimu komunistycznego. Ks. Isakowicz-Zaleski uważa, że na najwyższych szczeblach władz kościelnych istnieje silne lobby homoseksualne.

W 2012 roku tygodnik „Newsweek”, który opublikował sylwetkę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, nazwał go „księdzem samurajem”, „księdzem poza Kościołem” oraz „moralistą zanurzającym się w politykę”, a także „społecznikiem walczącym o prawdę”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: