Zdjęcie: Materiały firmy Skanska

Około 7000 osób zadeklarowało chęć studiowania na Politechnice Rzeszowskiej w roku akademickim 2019/2020. Jakie kierunki są najbardziej oblegane?

W środę Jan Rybak, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej, poinformował o zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia, która rozpoczęła się 1 czerwca br. W środę 17 lipca ogłoszono listę kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia.

W Systemie Internetowej Rekrutacji (SIR) zarejestrowało się 6 992 osób, które zadeklarowały chęć podjęcia studiów na PRz. Uczelnia na rok akademicki 2019/2020 przygotowała blisko 5,3 tys. miejsc na studia I i II stopnia. Przyszli studenci mogli wybierać spośród 28 kierunków studiów.

W pierwszej „10” najbardziej obleganych kierunków znalazły się:

1. Finanse i rachunkowość –14,8 osób na 1. miejsce

2. Logistyka – 9,1 osób na 1 miejsce

3. Automatyka i robotyka – 8,2 osób na 1. miejsce

4. Bezpieczeństwo wewnętrzne – 7,5 osób na 1. miejsce

5. Informatyka – 6,3 osób na 1. miejsce

6. Zarządzanie i inżynieria produkcji – 5,1 osób na 1. miejsce

7. Mechatronika – 3,48 osoby na 1. miejsce

8. Zarządzanie w sporcie – 3,36 osoby na 1. miejsce

9. Lotnictwo i kosmonautyka – 3,35 osoby na 1. miejsce

10. Energetyka – 3,24 osoby na 1. miejsce

Od nowego roku akademickiego Politechnika Rzeszowska uruchamia trzy nowe kierunki – „biogospodarka”, „zarządzanie w sporcie” oraz „inżynieria i analiza danych”.

– Po pierwszej turze największym zainteresowaniem wśród maturzystów cieszyły się „zarządzanie w sporcie uzyskując wynik 3,36 osoby na 1. miejsce oraz „inżynieria i analiza danych” z zainteresowaniem na poziomie 3,02 osoby na 1. miejsce – poinformował Jan Rybak. 

Rekrutacja prowadzona jest także na kierunki studiów I stopnia w języku angielskim. W ofercie jest 7 kierunków: budownictwo, mechatronika, biotechnologia, inżyniera chemiczna i procesowa, elektrotechnika, matematyka oraz zarządzanie. Mogą je studiować zarówno polscy maturzyści, jak i kandydaci z zagranicy.

Do 13 września trwa rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia, w tym: informatykę, finanse i rachunkowość, budownictwo, biotechnologię, mechanikę i budowę maszyn, zarządzanie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama