Zbiórka darów oraz aukcja zdjęć Klaudii Lorenc, studentki kierunku administracja w WSPiA to pomysł studentów WSPiA na akcję charytatywną na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Akcja „I ty możesz mieć czerwoną czapkę” potrwa do piątku (18 grudnia) w Rzeszowie.

Organizatorem zbiórki jest Samorząd Studencki WSPiA oraz Klub Uczelniany AZS. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie postanowili wesprzeć najbardziej potrzebujących podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Podczas akcji „I ty możesz mieć czerwoną czapkę” zbierane będą głównie dary wskazane przez Hospicjum. Są to:

1. Pieluchy firmy SENI 0,1,2,3 (XS,S,M,L)

2. Pieluchy dziecięce – firmy Pampers, Happy, Huggies, Bambino, Dada –1,2,4,5,6

3. Bielizna nocna dziecięca – rozmiar 80 – 164

4. Bielizna nocna młodzieżowa dziewczęca – rozmiar S,M,L

5. Bielizna młodzieżowa chłopięca – rozmiar S,M, L

6. Spodnie i bluzy (rozsuwane) dresowe

7. T-shirty (dekolt V), koszulki polo, koszulki dziewczęce, chłopięce i młodzieżowe

8. Body krótki i długi rękaw, śpiochy, półśpiochy, kaftaniki, spodenki, leginsy,

9. Kosmetyki dla dzieci: chusteczki nawilżające, kremy na odparzenia z cynkiem, kremy dla dzieci, Krem Sudocrem, tormentiol, maść z witaminą A, Bepanthen, Balneum, Emolium

10. Gry edukacyjne dla nastolatków, książki dla nastolatków

11. Bielizna pościelowa – pościel, prześcieradła, koce, ręczniki

12. Podkłady SENI, pieluchy tetrowe i flanelowe

13. Soki BOBO FRIUT, Bobovita, soki żurawinowe

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

14. Herbatki granulowane (owocowe dla dzieci)

15. Sinlac, biszkopty, herbatniki

16. Mleko Nan Pro 1,2,3,4, Bebiko 2,3, Fantomalt

17. Jogurty Monte, Danonki, Jogurcik Nestle,

18. Zupki, deserki GERBER od 4 miesiąca życia

19. Słodycze, chrupki, czekolady, wafelki, soczki, lizaki, cukierki itp.

20. Zabawki, zabawki interaktywne – grające, świecące, zabawki manualne, zabawki edukacyjne, klocki, puzzle, lalki, auta itp.

Gdzie jest zbiórka?

Pracownicy Fundacji proszą jednocześnie, aby przekazywać tylko nowe rzeczy. Dodatkowo studenci prowadza aukcję zdjęć autorstwa Klaudii Lorenc, studentki administracji w WSPiA. Zdjęcia prezentowane były na patio uczelni. Są to pejzaże, portrety oraz zdjęcia zwierząt. Za pieniądze zebrane podczas aukcji obrazów Samorząd Studencki WSPiA kupi produkty potrzebne podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla dzieci.

Punkt zbiórki darów i aukcji znajduje się w patio w budynku A (obok fontanny) WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Rzeczy potrzebne podopiecznym Fundacji można przynosić do piątku (18 grudnia) od godz. 10:00 do 15:00.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Sprawuje specjalistyczną opiekę domową nad dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami na terenie Podkarpacia. Opieka sprawowana jest w ich domach rodzinnych, gdzie często jest również rodzeństwo zdrowe.

Fundacja niesie również pomoc chorym dzieciom na oddziale stacjonarnym Domu Hospicyjnego. Na oddziale znajdują się pacjenci, nie tylko z Podkarpacia, ale także z innych województw. Są to dzieci bez stałej opieki rodziców. Podopieczni tej placówki szczególnie potrzebują pomocy.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama