Zdjęcie: materiały prasowe

Raper OKI otworzy cykl koncertów w ramach drugiej edycji Dope Fest w Rzeszowie.

 

Zdjęcia: materiały prasowe

Pierwsza edycja Dope Fest, hip-hipowego festiwalu w Rzeszowie, odbyła się w dniach 17-18 czerwca 2022 r. Wystąpiło wtedy dziesięciu artystów polskiej sceny hip-hop: Dziarma, Hodak, OKI, Kukon, Jan-rapowanie, Miły ATZ, Gruby Mielzky, Łajzol, Guzior i Sokół. 

W tym roku organizatorzy zmienili formułę festiwalu. Zamiast dwudniowego, będzie 6 dużych solowych koncertów – od czerwca do września. Koncerty odbędą się na skwerze Millenium Hall oraz plenerowej scenie klubu „Przystań na lato” przy ul. Szopena.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwszy koncert odbędzie się 17 czerwca w Millenium Hall – wystąpi OKI. To pseudonim pochodzącego z Lubina Oskara Kamińskiego. OKI w tym roku jako pierwszy raper w historii popkillerów otrzymał nagrody w kategoriach: najlepszy album, singiel i raper roku. 

Kolejne koncerty zaplanowano w „Przystani na lato” – 1 lipca wystąpi Białas, a 22 lipca – Young Multi.

Białas, właściwie Mateusz Karaś, to raper, właściciel wytwórni SBM Label. Pod koniec 2022 roku, po ponad dwuletniej przerwie od solowych działań, Białas niespodziewanie wydał EPkę “Głowa rodziny”, z której singiel “Zosia” w krótkim czasie osiągnął platynowy status.

Z kolei Young Multi to pseudonim Michała Rychlika, rapera, youtubera i założyciela wytwórni Young Family Label. Najbardziej znane piosenki Young Multiego to „Plecak”, „Diamenty”, „Pogba”, nagrany z Peją utwór „Podziały”, „Nie wiem” czy „Kim Ty jesteś”.

Na Youtube raper ma ponad 2 mln subskrybentów. Trasa koncertowa „TOXIC TOUR’” została wyprzedana w rekordowym tempie – ponad 10 tys. sprzedanych biletów w zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu. Stream z koncertu w Gdańsku oglądało ok. 20 tys. osób.

Znane są także daty trzech pozostałych koncertów w ramach Dope Fest: 12 sierpnia i 26 sierpnia w „Przystani…”, i 9 września w Millenium Hall. Artyści nie są jeszcze znani. – Ogłosimy ich pod koniec maja – zapowiada agencja Dope.  

Na każdy koncert obowiązują ceny biletów: 69 zł (Early Bird), 89 zł (Standard) i 99 zł (Last Call). Do kupienia na goingapp.pl oraz w salonach Empik. Czekają na was także bezpłatne aftery po każdym koncercie w „Przystani na lato” (dla uczestników koncertów 18+). 

Sprzedaż biletów na wszystkie trzy pierwsze koncerty startuje w poniedziałek, 15 maja. Partnerem Dope Fest jest miasto Rzeszów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama