Zdjęcie: Materiały organizatorów

Ruszają zapisy do startu w II biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Bieg odbędzie się 22 marca br. pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera”.

II charytatywny bieg organizują studenci II roku „zarządzania” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej: Filip Duda, Kamila Czarnota, Anastazja Wójcik, Monika Niekurzak, Klaudia Kluz, Kamila Pajura, Piotr Kistela. Wszyscy są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Bieg, tak jak rok temu, organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. 

Tym razem bieg odbędzie się w niedzielę, 22 marca. Punktualnie o 11:40 rozpocznie go rozgrzewka. Biegacze wystartują o 12:00. Do pokonania będą mieli 5-kilometrowy dystans. Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana.

Następnie trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA. Na koniec przewidziano rozdanie nagród oraz Piknik Rodzinny w ogrodach WSPiA.

Uczestnicy biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” otrzymają specjalną koszulkę biegową, medal oraz dyplom. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 50 zł. Liczba uczestników jest ograniczona do 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. W ub. r. biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tys. zł. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Zapisy trwają do poniedziałku 9 marcar. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin biegu znajduje się na fanpage’u biegu na Facebooku: www.facebook.com/KazdySerceOtwiera.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama