Zdjęcie: Materiały prasowe

Co to jest RPG i jakie ma zalety? Jak zostać graczem? Jak przeżyć w wyobraźni niesamowite przygody i spotkać ciekawych ludzi, którzy mogą być kimkolwiek zechcą? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas II Erpegowy MeetUp Rzeszów w IQ CLUB. 

IQ Club Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na spotkanie 24 października wszystkich fanów gier fabularnych oraz tych, którzy chcieliby dopiero wejść w świat Role Playing Games (RPG). Coś dla siebie znajdą też miłośnicy planszówek.

RPG, czyli gry fabularne z odgrywaniem ról powstały w latach 70. ubiegłego wieku i od tego czasu zdobywają coraz liczniejsze grono sympatyków. W tej zabawie gracze rozgrywają określoną fabułę w wyobraźni wcielając się w wymyślone postaci działające w określonym, wyimaginowanym świecie.

Przebieg rozgrywki według scenariusza nadzoruje Mistrz Gry. Rozgrywka opiera się głównie na rozmowie, wspiera ją tajemnicza mechanika gry, nikt nie przegrywa, nikt nie wygrywa – wszyscy przeżywają coś szczególnego.

Erpegowy MeetUp Rzeszów to spotkanie środowiska graczy RPG oraz doświadczonych graczy z wszystkimi początkującymi, zainteresowanymi tym fenomenem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W programie imprezy jest dyskusja o zaletach RPG, o roli muzyki w grach i towarzyszących im emocjach oraz spotkanie z mistrzami gier. Gościem specjalnym MeetUp’u będzie popularyzator planszówek Damian „Pióro” Zięba.

Erlegowy Meetup Rzeszów odbędzie się 24 października o godz. 18.00 w IQ Club (ul. Sucharskiego 2). Wstęp jest bezpłatny. Całość przedsięwzięcia zostanie zakończona pokazową grą w świecie fantasy z udziałem chętnych i pod okiem mistrzów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama