Reklama

60-kilometrową trasę pokonają uczestnicy II Rajdu Rowerowego „Dolina Strugu”, który odbędzie się w niedzielę (31 lipca). Na rzeszowskich bulwarach będą także zabawy z konkursami i koncerty. Imprezie patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Pierwsza edycja Rajdu Rowerowego odbyła się 18 października ub. r. Wzięło w nim udział ok. 130 osób. Organizatorem Rajdu są Rzeszowski Klub Sportowy „Sport-Partner” oraz Regionalne Towarzystwo Rolno-Przemysłowe „Dolina Strugu”. Pomysłodawcy imprezy postanowili ją kontynuować. Tegoroczna edycja Rajdu odbędzie się w następną niedzielę (31 lipca). Udział jest bezpłatny.

– W tym roku z racji „cieplejszego terminu” mamy nadzieję powiększyć peleton. Rajd rowerowy to przejazd kolumny rowerzystów jednakowym tempem. Będziemy eskortowani przez policję i służby medyczne. Dodatkowo za całą grupą jechać będzie bus organizatora, którym można wrócić w przypadku defektu lub braku sił – mówi Wojciech Kwiatek z biura organizatorów Rajdu.

Uczestnicy Rajdu wystartują o godz. 12:00 sprzed Ośrodka Sportów Wodnych „Marina” nad Wisłokiem w Rzeszowie. Zapisy odbywać się będą w dniu imprezy od 10:30. Uczestnicy otrzymają okolicznościowe koszulki.

Rowerzyści do pokonania będą mieli 60-kilometrową trasę. Pojadą w kierunku Tyczyna, Błażowej, Hyżnego, Chmielnika. Na trasie będą dwa bufety – w Błażowej i Borówkach. Będzie tam można napić się wody, napełnić bidon czy zjeść ciastka lub drożdżówki.

Potem powrót do Rzeszowa. Meta również przy ośrodku „Marina”. Organizatorzy przewidują, że Rajd „Dolina Strugu” potrwa około czterech godzin. Na uczestników czekać będzie ciepły posiłek oraz udział w losowaniu nagród.

Rajd to nie jedyna atrakcja niedzielnej imprezy. Od godz. 12:00 do 16:00 przy „Marinie” odbywać się będą pokazy i zabawy rowerowe, konkursy z nagrodami dla dzieci, gry. Będzie można także skorzystać z konsultacji serwisowej.

Wieczorem odbędą się z kolei koncerty przy „Marinie”. Zagrają: Simple Pleasures (rock/blues/punk), Gypsy and the Acid Queen (psychodeliczny blues), The Freeborn Brothers (punk/rockabilly/trash metal) I Bass Astral & Igo (electro). Koncerty rozpoczną się o 18:00 i potrwają do 22:00. Wstęp bezpłatny. O koncertach możecie więcej przeczytać także TUTAJ.

Niedzielny Rajd Rowerowy „Dolina Strugu” odbędzie się w ramach Wieloaspektowego Programu Rozwoju „Sami Sobie” w mikroregionie „Dolina Strugu”, realizowany przez Regionalne Towarzystwo Rolno –Przemysłowe „Dolina Strugu”, współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! W Rzeszowie nowy punkt przedszkolny „Bystrzaki” – rekrutacja trwa

DSCF7036

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: