Zdjęcia: materiały prasowe

Znamy kolejnych wykonawców drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Pod koniec lipca br. na bulwarach wystąpią Julia Wieniawa i Rubens. 

Kilka dni temu Agora, organizator festiwalu wspólnie z miastem Rzeszów, ogłosiła pierwszych wykonawców dwudniowej imprezy: Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love.

W poniedziałek wieczorem poznaliśmy kolejnych uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival, który odbędzie się 28 i 29 lipca na bulwarach. To Rubens i Julia Wieniawa.

Podczas dwudniowego festiwalu wystąpi 10 artystów. Wkrótce poznamy czterech ostatnich.

W sprzedaży są już dwudniowe karnety w promocyjnej cenie 139 zł – do 5 maja lub do wyczerpania puli, do kupienia na eBilet.pl, Going i Empik Bilety, Biletomat.pl, kicket.com. Sprzedaż regularna startuje 6 maja br.

RUBENS

Zdjęcie: materiały prasowe

Rubens, czyli Piotr Rubik, od lat funkcjonuje w branży muzycznej jako gitarzysta i songwriter, a od niedawna także jako wokalista. Najbardziej znany jest ze współpracy z Darią Zawiałow, z którą nagrywał już od debiutanckiego albumu „A Kysz!”.

Rubik występował również w zespole LemON, jest odpowiedzialny za brzmieniową metamorfozę Mroza i jego hit „Złoto” oraz brał udział w projekcie Mazolewski/Porter.

W 2020 roku Rubens wydał singiel „Skipping Over Clouds”, na którym gościnnie udzielił się John Porter. Podczas pandemii, gdy wstrzymano koncerty, zaczął tworzyć piosenki na własne konto. 

Artysta powrócił w 2022 roku z utworem „Wszystko OK?”, który zapowiadał EP-kę „Wynoszę się”. Swój pierwszy, solowy koncert zagrał na Stadionie Śląskim przed ponad 60-tysięczną publicznością jako support Dawida Podsiadło.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Latem Rubens zagrał koncerty na festiwalach On Air, Męskie Granie czy Great September, a wiosną 2023 ruszy w swoją pierwszą trasę promującą album „Piosenki, których nikt nie chciał”. Dotychczas wydane utwory odsłuchano 11 mln razy w serwisach streamingowych.

JULIA WIENIAWA

Zdjęcie: materiały prasowe

Julia Wieniawa to pochodząca z Warszawy aktorka, piosenkarka, osobowość telewizyjna i jedna z najpopularniejszych polskich influencerek. Julia Wieniawa „Nie muszę” to najbardziej znany utwór piosenkarki.

Debiut muzyczny Julii to wydany w 2016 roku utwór „Na zawsze”, który trafił na album „Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3”. Kolejne single – „Oddycham”, podwójnie platynowy „Nie muszę” oraz liryczna ballada „SMRC”, podbiły serca fanów. 

W 2021 roku artystka zdecydowała się na kolaborację z Maciejem Musiałowskim w utworze „Zabierz tę miłość”, gościnny udział u KARAŚ/ROGUCKI w piosence „Bezpieczny Lot”, a także nagrała wraz z duetem Kacperczyk utwór „Sebiksy”.

W czerwcu 2022 r. ukazał się debiutancki album Julii – „Omamy”. Elektroniczne brzmienia przeplatają taneczne i liryczne melodie, a całości dopełniają osobiste teksty powstałe we współpracy z Arkiem Kłusowskim, Kasią Lins oraz Mery Spolsky. 

Na festiwalowych scenach Julia Wieniawa zadebiutowała latem 2022 pojawiając się m.in. na Orange Warsaw Festival, Fest Festival i Męskie Granie. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama