Zdjęcie: Pixabay

Zarządzanie wirtualnym biurem podróży będzie głównym zadaniem II Rzeszowskiego Turnieju Biznesowego. W rozgrywce może uczestniczyć 8 trzyosobowych zespołów. Zgłaszać się można do wtorku, 19 listopada.

Konkurs organizowany jest przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą w ramach XII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego hasłem przewodnim jest „Biznes bez barier”. II Rzeszowski Turniej Biznesowy odbędzie się w środę, 20 listopada, w kampusie WSPiA. Od 9:00 do 14:00 uczestnicy będą zarządzać wirtualnym biurem podróży.

Celem rozgrywki jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczestników z zakresu prowadzenia własnej firmy z wykorzystaniem branżowych symulacji biznesowych REVAS.

Zadaniem uczestników turnieju będzie konkurowanie na wirtualnym rynku z innymi uczestnikami oraz podejmowanie szeregu decyzji podobnych do tych, które muszą podejmować właściciele firm działających w realnym świecie.

Uczestnicy będą musieli przypisać funkcje poszczególnym członkom zespołu, stworzyć misję oraz ustalić strategię działania. Ponadto, gracze będą decydować o jakości usług, produktów, cenie, marketingu oraz finansach swojej firmy. Po każdej rundzie decyzyjnej otrzymają wyniki w zestawieniu z rezultatami firm konkurencyjnych.

Oceny wystawiane są na podstawie karty wyników, która składa się z wyniku ekonomicznego, rozwoju firmy, zadowolenia pracowników, zadowolenia klientów oraz poziomu zadłużenia. Dzięki symulacjom uczestnicy konkursu będą mogli w praktyczny sposób zobaczyć, jaki wpływ ich decyzje mają na wyniki ich firm.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W ten sposób, w bezpiecznych warunkach, można sprawdzić różne strategie prowadzenia działalności gospodarczej – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

W II Rzeszowskim Turnieju Biznesowym uczestniczyć może 8 zespołów składających się z 2 lub 3 osób. Zgłoszenia należy przesłać za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie e-klinika-przedsiebiorczosci.wspia.eu/projekty/konkursy/rzeszowski-turniej-biznesowy. Termin zgłoszeń upływa we wtorek, 19 listopada, o 14:00.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości wzięcia udziału w konkursie zdecyduje kolejność zgłoszeń. Przed przystąpieniem do rozgrywki uczestnicy powinni zapoznać się z regulaminem konkursu, instrukcją gry oraz filami instruktażowymi, które są dostępne na kanale REVAS w serwisie YouTube. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama