Ponad 300 zawodników ostatecznie wzięło udział w II Ultramaratonie Podkarpackim w Rzeszowie. Zawody rozegrano na trzech dystansach: 50, 70 i 115 km.

– Zawodnicy bardzo chwalili imprezę, podkreślali gościnność, otwartość z jaką się spotkali ze strony mieszkańców na punktach trasy. Zawodnikom bardzo podobały się również widoki, mówili że trasy zostały dobrze poprowadzone – twierdzi Magdalena Marciniak-Piotrowska, zastępca dyrektora Ultramaratonu Podkarpackiego.

Nie wszyscy dobiegli

Zawody rozgrywano w dużej mierze po żółtym szlakiem turystycznym wokół Rzeszowa. Trasa przebiegała przez drogi, łąki, pola i tereny leśne. Zawodnicy wystartowali z Rynku. Ci, którzy biegli na dystansie 115 km, wystartowali już o godz. 2 w nocy, a na pozostałych dwóch (50 i 70 km) o godz. 5.

W Ultramaratonie Podkarpackim wzięło udział 311 zawodników. Najwięcej na najkrótszym dystansie – 129 osób. 114 zawodników wystartowało na 70 km, a 68 na 115 km. Na najdłuższy zdecydowały się dwie kobiety: Patrycja Bereznowska z Kobyłki i Magdalena Boczek z Warszawy.

Nie wszyscy zakończyli Ultramaraton. Niektórzy musieli zejść z trasy z powodu kontuzji, inni mieli problemy żołądkowe. Ultramaratonu nie udało się dokończyć m.in. Magdalenie Boczek.

Najlepsi na 50 i 70 km

W biegu na 50 km najlepszy okazał się Radosław Ślaski ze Strzyżowa. Jego czas to 4 godz., 9 min. i 47 s. Drugie miejsce zajął Andrzej Witas z Krakowa z czasem 4 godz., 16 min. i 32 s. Trzecie miejsce na podium przypadło Markowi Żukowi z Przemyśla. Jego czas to 4 godz., 26 min. i 55 s.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wśród kobiet na 50 km najlepsza była Bożena Jaskowska z Rzeszowa (5 godz., 14 min., 13 s). Drugie miejsce zajęła Dorota Kuchta z Młoszowej (5 godz. 28 min i 11 s), trzecie Agnieszka Dziama z Rzeszowa (5 godz., 42 min. i 31 s).

Na dystansie 70 km wygrał Tomasz Komisarz z Krasnego, ubiegłoroczny zwycięzca (6 godz., 16 min. i 20 s). Drugi był Grzegorz Danicz z Gorlic (6 godz., 19 min. i 3 s), trzeci Robert Pasieczny z Gorzyc (6 godz., 20 min. i 47 s).

Wśród kobieta zwyciężyła Marta Oronowicz z Muniny (8 godz., 28 min. i 14 s.). Drugie miejsce przypadło Joannie Petaszko z Mrągowa (8 godz., 40 min.), trzecie Magdalenie Musialik z Rzeszowa (8 godz., 43 min. i 45 s).

Kobieta na podium

Najdłuższy dystans 115 km najszybciej pokonał Rafał Tylek z Krakowa. Jego czas to 12 godz. i 37 s. Drugie miejsce zajęła Patrycja Bereznowska (12 godz., 15 min., 50 s). Trzecie miejsce zajął Mariusz Szczypek z Lubenii (12 godz., 22 min., 54 s), trzecie Marcin Żaczek z Rzeszowa (12 godz., 25 min i 27 s).

Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki, medale i upominki rzeczowe.