Ikea otworzyła w Rzeszowie punkt odbioru zamówień [ZDJĘCIA]

W piątek w Rzeszowie zostanie otworzony czwarty w Polsce i pierwszy na Podkarpaciu punkt odbioru zamówień Ikei. Budowa sklepu stacjonarnego na razie nie wchodzi w grę.

 

W Rzeszowie powstał pierwszy punkt odbioru zamówień Ikei na Podkarpaciu. To już czwarty obok Kalisza, Opola Szczecina, punkt w Polsce, ale – jak mówią przedstawiciele Ikei – rzeszowski jest wyjątkowy. Dlaczego? Bo punkt, który ulokowano Millenium Hall na poziomie 0, na przeciwko Super-Pharm, wyróżnia się specjalną strefą ekspozycyjną i oryginalnym wystrojem. Można tu nie tylko odebrać produkty, wcześniej zamówione przez telefon lub internet, ale też obejrzeć wybrane meble z działów „sypialnia” i „pokój dzienny”.

– Rzeszów jest dużym, dynamicznie rozwijającym się miastem z ogromnym potencjałem, a jego mieszkańcy często robią zakupy w Ikea Kraków. Zdajemy sobie sprawę, że dotarcie do naszego sklepu może być czasochłonne, dlatego postanowiliśmy umożliwić osobom z Podkarpacia kupowanie w Ikea w taki sposób, jaki będzie dla nich najwygodniejszy – mówi Urszula Wilczak, dyrektor Ikea Kraków.

– W Rzeszowie, jako jedynym punkcie, pracują „żółte koszulki”, czyli nasi pracownicy. Pochodzą oni z Rzeszowa i okolic, a więc dobrze znają lokalny rynek i potrzeby klientów – dodaje.

Do dyspozycji klientów w rzeszowskim punkcie będą  m.in. wygodne sofy oraz stół, przy którym można usiąść i napić się bezpłatnej kawy lub herbaty. Pomocą służą wykwalifikowani konsultanci Ikea, którzy wyjaśnią proces zakupu, doradzą, jakie produkty wybrać i jak zaplanować wnętrze.

W rzeszowskim punkcie znajduje się również kącik małego kucharza, gdzie dzieci, które przyjdą z rodzicami mogą w ciekawy sposób spędzić czas, gdy ich opiekunowie planują zakupy. Otwarcie punktu dla klientów zaplanowano na 2 lutego (piątek).

Do punktu odbioru zamówień Ikea będzie można zamówić większość towarów – nie tylko meble, ale też akcesoria czy dodatki z krakowskiego sklepu Ikea. Wyjątek stanowią jedynie szczególnie delikatne produkty, karnisze i systemy rolet, żywe rośliny, orientalne dywany itp. Zamówienie będzie można zrealizować przez internet (www.ikea.pl/internet), telefon (22 275 05 75)  lub w stacjonarnym sklepie Ikea Kraków.

Czas na odbiór produktów w punkcie wynosi maksymalnie trzy dni, chociaż na życzenie klienta można ten czas wydłużyć. Produkty zakupione w sklepie można będzie też zwracać za pośrednictwem rzeszowskiego punktu odbioru. Czas zwrotu wynosi 14 dni od momentu zakupu.

Koszt dostawy do punktu w Millenium Hall to 29 zł bez względu na ilość i wagę produktów. Ikea oferuje też mieszkańcom Rzeszowa usługę transportu mebli z wniesieniem do domu w cenie już od 49 zł.

Punkt odbioru zamówień otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-21:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00-20:00. Dostawy towarów do punktu realizowane są codziennie.

Czy otwarcie punktu dostawy to prosta droga do tego, aby w podrzeszowskiej Świlczy, gdzie Ikea kila lat temu wykupiła działki, powstał sklep stacjonarny?

– Aktualnie, ze względu na nasycenie rynku, taka inwestycja nie jest planowana – wyjaśnia Grzegorz Bochenek, kierownik marketingu w sklepie Ikea Kraków. Szwedzka firma nie ma również w planach póki co sprzedaży działek w Świlczy.

Z okazji otwarcia punktu dla pierwszych klientów przygotowano specjalne zestawy upominkowe. W dniach 2-4 lutego na placu wydarzeniowym Millenium Hall odbywać będą się warsztaty i animacje dla dzieci. Najmłodszych na pewno zainteresują zajęcia plastyczne, podczas których własnoręcznie wykonają szwedzkie koniki z Dalarna, zakładki do książek z pudełek Ikea czy biżuterię z koralików, będących w asortymencie szwedzkiej sieci.

Ponadto będzie można zrobić sobie zdjęcie z pluszakiem Ikea w fotobudce, zagrać w gry „Ikea lattojo” czy posłuchać bajek szwedzkiego autora Ulfa Starka. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i odbywają się w godz. 11:00-19:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama